سخن شهردار

به نام خدا

معاونین محترم
شهرداران محترم مناطق
مدیران عامل محترم سازمانهای وابسته
مدیران محترم کلیه واحدهای تابعه
باسلام
ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدا.. الحسین (ع) همانگونه که مستحضرید مراسمات و آئین های مرتبط با تاسوعا و عاشورای حسینی به مثابه بخشی از گنجینه های فاخر و ذخائر ارزشمند و جریان ساز فرهنگی در کشورمان ، بیش از همه مناسک مذهبی ، معطوف به جامعه وعلی الاصول رویدادهایی "شهری" و "عمومی" به شمار آمده و همیشه این توقع  و انتظار به جا و به حق در بین آحاد مختلف همشهریان گرامی وجود داشته تا مدیریت شهری به شکل عام و شهرداری کرمان به شکل خاص ، مسئولیت و نقش خود را در این زمینه به شایستگی ایفا نماید.
با همین دغدغه و طبق سنت همیشگی شهرداری کرمان لازمست ، در راستای ایجاد فضای خاص و درخور ایام شهادت سومین اختر تابناک آسمان امامت ، موارد مشروحه ذیل مد نظر قرار گرفته و مراقبت لازم در خصوص حسن انجام موضوعات شهری مرتبط صورت پذیرد.
1- لازم است معاونین محترم خدمات شهری و فرهنگی و اجتماعی با همفکری وتعامل کامل با نهاد های متولی  و ذی مدخل من جمله مدیران و کارشناسان دفتر نماینده معزز ولی فقیه و امام جمعه کرمان ، حوزه های علمیه ، سازمان محترم تبلیغات اسلامی ، شورای محترم هماهنگی تبلیغات اسلامی ، بانیان و دست اندرکاران هیئات مذهبی و ... در خصوص برگزاری شایسته مراسمات مرتبط هم اندیشی نموده و بر ایفای شایسته نقش شهرداری در این خصوص و ایجاد تاسیسات  موقت و بهسازی و متناسب سازی زیرساخت های موجود در مناطق چهارگانه شهرداری کرمان نظارت لازم را معمول دارند.
2- لازم است شهرداران محترم مناطق چهارگانه با هماهنگی معاونین مذکور، شخصا از اماکن و محلات میزبان هیئات مذهبی و معابر اصلی وشریانی محل تردد دسته ها و هیئات مذهبی بازید نموده از تناسب این اماکن و معابر ، فضاهای سبز پیرامونی ، آبخوری ها ، سرویس های بهداشتی وامثالهم اطمینان حاصل نمایند.
3- مدیریت محترم بازرسی و کارشناسان سامانه 137 لازمست موارد مرتبط با مساجد و تکایا ، هیئات مذهبی ، دسته های عزاداری وبه ویژه آنچه که توسط ائمه محترم و معزز جماعات مساجد شهر کرمان و بانیان مسائل مذهبی به شهرداری منتقل می شود را به طور خاص و خارج از نوبت رسیدگی وتا حصول نتیجه پیگیری نمایند
4- لازم است سازمان محترم آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان تحت نظارت معاونت محترم خدمات شهری نسبت به ایجاد آمادگی لازم و عنداللزوم استقرار تیم امداد واطفاء در محل تجمع هیئات محترم مذهبی و دسته های عزاداری اقدام نمایند.
(ارایه گزارش مکتوب در خصوص پیگیری تک تک موارد مذکور به اینجانب مورد انتظار خواهد بود)
امید است کما فی السابق با نظارت همه معاونین و مدیران معزز شهرداری و مشارکت همه کارشناسان و عوامل محترم دست اندرکار در مناطق و سازمانها ، شهرداری کرمان بتواند در زمینه خدمت رسانی به عزاداران حسینی در گوشه گوشه شهر کرمان به نحو شایسته انجام وظیفه نماید.

سیدمهران عالم زاده
شهردار کرمان
رونوشت:
   مدیر محترم حراست جهت اطلاع
   مدیر محترم ارتباطات و امور بین الملل جهت اطلاع
   دفتر شهردار

چاپ

 اينجا شهرداري کرمان ... اينجا شهرداري کرمان ...

سامانه ارتباط مردمی : 137
سامانه پیامکی : 10001371000
تلفن های تماس : 32268350-034
آدرس ساختمان شهرداری مرکز :
کرمان - میدان شورا
کد پستی شهرداری:7614764447