آغاز بهره برداری از فاز نخست پروژه فیبر نوری شهر کرمان

آغاز بهره برداری از فاز نخست پروژه فیبر نوری شهر کرمان

 

 

فاز نخست پروژه فیبر نوری شهر کرمان با حضور شهردار کرمان، معاون برنامه‌ریزی و توسعه‌ی سرمایه انسانی، مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات و جمعی از کارشناسان این سازمان به بهره برداری رسید.

مدیرعامل سازمان  فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری کرمان گفت:  با افتتاح و بهره برداری فاز نخست این پروژه ۱۰ زیرمجموعه شهرداری و  SERVCO طرف قرارداد شهرداری به یکدیگر متصل می‌شوند.

وی گفت: شبکه فیبرنوری به دلیل در اختیار قراردادن پهنای باند مناسب و پایدار امکان برقرار ویدئو کنفرانس را فرهم می‌نماید که با استفاده از این امکان دیگر نیاز نیست همه مدیران و معاونان  برای برگزاری یک جلسه در ساعت مشخص در جایی واحد حضور داشته باشند بلکه هر زمان نیاز شد شهردار از محل دفتر خودشان می‌توانند هم به صورت صوتی و هم تصویری با کیفیت  بالا با معاونان و مدیران خود مرتبط شوند .

مدیر عامل سازمان فاوا ادامه داد: فیبر نوری شهری به طول ۶ کیلومتر اجرا شده که ۴ کیلومتر مسیر اصلی و ۲ کیلومتر انشعابات از مسیر اصلی به مراکز تحت پوشش شبکه فیبر نوری است و مراکزی که به این بستر وصل شده اند امکان استفاده از تمامی سامانه های موجود به صورت امن و پایدار را خواهند داشت. چرا که امنیت بالایی در این زمینه داریم.

وی همچنین از راه اندازی تماس صوتی و تصویری بر بستر فیبر نوری خبر داد که نقش بسزایی در کاهش هزینه های جاری شهرداری خواهد داشت ‌.

وی گفت: همچنین هوشمندسازی شهر یکی از مسایل و دغدغه های مجموعه جدید مدیریت شهری بوده و سازمان فاوا به عنوان متولی امر و یکی از اعضای کمیته تخصصی کرمان هوشمند، حرکت اصولی و با برنامه به سمت شهر هوشمند به معنای واقعی را در دستور کار خود قرار داده است .

وی با اشاره به تغییرات صورت پذیرفته در وب سایت گفت: یکی از موضوعاتی که در شهر هوشمند اهمیت دارد شهروند هوشمند است و در همین راستا در وب‌سایت جدید علاوه بر محل ارائه خدمات، محلی برای ارائه آموزش‌های شهروندی نیز در نظر گرفته شده است.

 

چاپ

شهروند1
شهروند2

 اينجا شهرداري کرمان ... اينجا شهرداري کرمان ...

سامانه ارتباط مردمی : 137
سامانه پیامکی : 10001371000
تلفن های تماس : 32268350-034
آدرس ساختمان شهرداری مرکز :
کرمان - خیابان سپه