مسير برگشت خط ويژه اتوبوس از آزادي به مشتاق اجرا مي‌شود


شهردار کرمان در راستاي ارتقای سيستم حمل و نقل  عمومي شهر کرمان:

مسير برگشت خط ويژه اتوبوس از آزادي به مشتاق اجرا مي‌شود
 نشست بررسی ارتقای کيفيت سيستم حمل و نقل عمومي بار و مسافر، برای  راحتي، سرعت و ايمني شهروندان برگزار شد.

 به گزارش پایگاه خبری کرمان آنلاین، شهردار کرمان در جلسه‌اي که با حضور اعضاي کار گروه بي ار تي برگزار شد، هدف از برگزاري اين نشست را ارتقای سيستم حمل و نقل عمومي فعلي ذکر کرد و افزود: قصد داريم در مسير آزادي به سمت مشتاق که به عنوان پر ترددترين مسير شهر، شناخته مي‌شود، خط ويژه اتوبوس طراحي کنيم.

وي ارتقای سيستم حمل و نقل عمومي موجود را در چند مرحله عنوان و خاطرنشان کرد: قرار است خط ديگري در اين مسير اجرا شود و مدت زمان برگشت اتوبوس از آزادي به مشتاق از ۴۵ دقيقه به ٢٠ دقيقه کاهش پيدا کند.
شهردار کرمان گفت: به منظور اجراي مسير برگشت اتوبوس، لاين پارک حاشيه‌اي کنار خيابان بايد حذف شده و به منظور دسترسي به کوچه‌هاي منتهي به شريعتي و خيابان شهيد بهشتي جلوي اين معابر باز گذاشته می‌شود.

وي با تاکيد بر اين که بايد معايب و محسنات اجراي مسير برگشت در اين محور بررسي  و بعد تصميم گيري شود،  تصريح کرد: بالا بودن کيفيت حمل و نقل عمومي نيز اصلي اساسي است و مسافر در طي مسير بايد آسايش و آرامش داشته باشد .

قنبري معاون حمل و نقل و امور  زيربنايي شهرداري در حاشيه‌ی اين نشست نیز در گفت و گو با کرمان آنلاين گفت: در مرحله اول ارتقای سيستم حمل و نقل عمومي قصد داريم سرعت حرکت اتوبوس در مسير آزادي به سمت مشتاق را افزايش داده  و زمان را کاهش دهيم.
وي افزود: اجراي تراموا و بی آر تي نيز پيشنهاد شده است اما بايد روي چگونگي و هزينه هاي اجراي اين پروژه ها، مطالعات بيشتري انجام داد.

لازم به ذکر است در مرحله‌ی اول در مورد اجراي مسير ويژه اتوبوس از آزادي به سمت چهار راه طهماسب آباد تصميم گيري شده و قرار است مواردي چون مسايل ترافيکي، ايستگاه هاي تاکسي ، به همراه در نظر گرفتن فاکتورهاي شهرسازي ،معماري بررسي شود.


مهدیه جعفری

 

چاپ

شهروند1
شهروند2

 اينجا شهرداري کرمان ... اينجا شهرداري کرمان ...

سامانه ارتباط مردمی : 137
سامانه پیامکی : 10001371000
تلفن های تماس : 32268350-034
آدرس ساختمان شهرداری مرکز :
کرمان - خیابان سپه