آمادگی شهرداری کرمان برای همکاری با فعالان صنعت گردشگری در جهت توسعه صنعت گردشگری شهر کرمان


 حضور شهرداری کرمان در دوازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری/ آمادگی شهرداری کرمان برای همکاری با فعالان صنعت گردشگری  در جهت توسعه صنعت گردشگری شهر کرمان

 دبیر ستاد گردشگری شهرداری کرمان از حضور شهرداری کرمان دردوازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری خبر داد.


به گزارش کرمان آنلاین ؛ محمد جهانشاهی با بیان اینکه دوازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری درتهران برگزار می شود ،گفت : این نمایشگاه از امروز ۲۳ بهمن ماه در محل سایت نمایشگاه های بین المللی تهران واقع در اتوبان شهید چمران آغاز و تا  ۲۶ بهمن ماه  دایر می باشد.

جهانشاهی افزود : با توجه به اعلام معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی کشور ،در این نمایشگاه ، مجموعه هایی از ۱۲ کشور جهان حضور دارند.

وی در ادامه از حضور  ۶۰۰ شرکت ایرانی و ۶۰ شرکت خارجی در این نمایشگاه خبر داده و افزود:  حضور شرکت های متعدد ایرانی و خارجی در این نمایشگاه در مقایسه با سالهای گذشته افزایش چشمگیری داشته است  .
وی از حضور شهردار کرمان در غرفه کرمان و همچنین همراهی اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان در این نمایشگاه خبر داد و افزود :در این نمایشگاه و به همت اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان ، فضایی به مساحت ۲۰۰ متر مربع در طبقه دوم (سالن ۴۴) برای معرفی پتانسیل ها و فرصت های گردشگری استان کرمان اختصاص داده که از طراحی متناسب و زیبایی برخوردار است .

جهانشاهی افزود : در غرفه استان کرمان در این نمایشگاه تعدادی از فعالان گردشگری استان از جمله دفاتر خدمات گردشگری و مجموعه هایی از تولید کنندگان صنایع  دستی حضور دارند.

وی با اشاره به اینکه  شهر کرمان به عنوان مرکز استان و اصلی ترین مرکز  ورود گردشگران داخلی و خارجی  محسوب می شود گفت : به همین جهت شهرداری کرمان بایستی حمایت و همراهی همه دستگاه های مرتبط ، نسبت به تامین زیرساخت های مورد نیاز توسعه صنعت گردشگری و همچنین بهبود خدمات شهری در بخش های تاریخی شهر اقدام نماید  .
وی افزود همچنین شهرداری کرمان می تواند در  بخش اطلاع رسانی و تبلیغات جاذبه های گردشگری نقش موثری را ایفا نماید .

وی با بیان اینکه  ۱۲۰ اثر در استان کرمان در فهرست میراث ملی به ثبت رسیده است ،گفت : این موضوع باعث شده تا شهر و استان کرمان صاحب ظرفیت بالقوه ایی در حوزه گردشگری باشند که لازمست بالفعل شود .

جهانشاهی به  نگاه تخصصی و ویژه شهردار کرمان به امر گردشگری اشاره کرد و گفت:  شهردار کرمان در این حوزه اقدامات ارزنده ایی انجام داده که ان شا الله به مرور زمان شاهد آثار مثبت آن خواهیم بود .

وی در بخش دیگری از صحبتهای خود با بیان اینکه ؛ برای اولین بار شهرداری کرمان در این نمایشگاه حضور دارد ،گفت  شهردار کرمان نیز درایام برگزاری نمایشگاه در غرفه کرمان حضور یافته  و ملاقات هایی  با فعالان صنعت گردشگری  کشور از بخش های خصوصی و دولتی خواهد داشت .

وی از  امادگی شهرداری کرمان برای همکاری با فعالان این عرصه در جهت توسعه صنعت گردشگری استان خبر داد .

 


 
چاپ

شهروند1
شهروند2

 اينجا شهرداري کرمان ... اينجا شهرداري کرمان ...

سامانه ارتباط مردمی : 137
سامانه پیامکی : 10001371000
تلفن های تماس : 32268350-034
آدرس ساختمان شهرداری مرکز :
کرمان - خیابان سپه