لزوم برخورد قاطعانه با مشاغل آلاینده و کارگاه‌های ضایعاتی

شهردار کرمان تأکید کرد:

لزوم برخورد قاطعانه با مشاغل آلاینده و کارگاه‌های ضایعاتی

شهردار کرمان گفت: در برخورد با مشاغل آلاینده و کارگاه‌های ضایعاتی، باید با جدیت و قاطعانه عمل شود.

 

به گزارش کِرنا، سعید شعرباف، در بازدید از سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری کرمان همچنین با اشاره به اینکه تابلوهای غیرمجاز که عوارض هم پرداخت نمی‌کنند، چهرۀ شهر را نازیبا کرده، تأکید کرد: در حوزۀ اجراییات و در زمینۀ ساماندهی تابلوهای شهری باید تعامل خوبی با سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری برقرار کنید.

شعرباف یادآور شد: جنس کار سازمان‌های مختلف شهرداری، قابل مقایسه با یکدیگر نیست و هریک، سختی خاص خود را دارد.

وی افزود: در زمینۀ اضافه‌کار کارکنان سازمان‌ها باید توازن برقرار شود؛ اما برای مواردی که سختی کار بالایی دارند، باید اضافه‌کار ویژه‌ای در نظر گرفته شود.

شهردار کرمان با بیان اینکه سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری، ظرفیت‌های درآمدی خوبی دارد، خاطرنشان کرد: تأمین نیروی انسانی را به حوزۀ درآمدی سازمان‌ها وابسته کرده‌ایم؛ اگر میزان تحقق درآمدها به سقف بودجه برسد، مدیر سازمان می‌تواند درصد اضافه را برای افزایش حقوق، پروژۀ عمرانی و سایر امور موردنیاز اختصاص دهد.

شعرباف همچنین به برنامۀ شهرداری برای نوسازی ماشین‌آلات فرسودۀ سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری اشاره کرد.

محمود ایرانمنش، معاون خدمات شهری شهردار کرمان نیز در این جلسه بر لزوم تسریع در جذب سرمایه‌گذار برای راه‌اندازی بازارچه‌ها تأکید کرد.

مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری کرمان نیز به مشکل کمبود نیروی انسانی به‌ویژه در گشت‌های اجراییات اشاره کرد و گفت: در صورت تأمین نیروی موردنیاز، موثرتر عمل خواهد شد.

امیر هاشمی افزود: بودجۀ سازمان محدود است و با وجود اینکه هزینه‌ها باید توسط سازمان انجام شود، اما درآمدهای حوزه پیشگیری از تخلفات شهری، به مرکز واریز می‌شود که این مسئله باید در بودجه اصلاح شود.

چاپ