عملکرد امور جاری شهرداری ۱.۲ برابر دوره قبل است

شهردار کرمان:

عملکرد امور جاری شهرداری ۱.۲ برابر دوره قبل است

شهردار کرمان گفت: عملکرد شهرداری در زمینه امور جاری در مدت یک‌سال‌ونیم نخست در این دوره، بیش از ۱.۲ برابر مدت مشابه در دوره قبل بوده است.

 

به گزارش کِرنا، سعید شعرباف، در جلسه مطالبه‌گری جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی که با حضور معاون فرهنگی اجتماعی شهردار، مدیر بازرسی شهرداری و محمدرضا کمساری، محمد امینی‌زاده، محمدامین شمسی و عشرت کردستانی، از اعضای شورای اسلامی شهر کرمان برگزار شد، گفت: به‌دنبال همدلی و مشارکت‌جویی هستیم و لازم است هر دو تا سه ماه یک بار، چنین جلساتی برگزار شده و انتقادات و نظرات مطرح شود.

وی بیان کرد: از منتقدان می‌خواهم عملکرد شهرداری کرمان را در یک‌سال‌ونیم نخست ادوار گذشته، به لحاظ معیارهای مشخصی، با این دوره مقایسه و بررسی کنند و گزارش آن را به ما هم ارائه دهند.

شهردار کرمان با بیان اینکه اصلاً کار سختی نیست که در سال آخر این دوره، به‌جای هر هفته یک افتتاح، هر دو روز، یک افتتاح داشته باشیم، بیان کرد: با همه محدودیت‌هایی که وجود دارد، عملکرد امور جاری شهرداری در این دوره، براساس محاسباتی که انجام دادیم، بیش از ۱.۲ برابر دوره‌های قبل بوده و قطعاً در ادامه، بیش از این میزان کار خواهیم کرد.

شعرباف، با بیان اینکه بیشتر این اقدامات در حاشیه شهر انجام شده است، افزود: در حوزه کارهای جاری با وجود همه مسایلی که داشتیم، در بسیاری فضاها، حجم اقدامات بیشتر شده و در برخی فضاها به میزان دوره قبل در حال انجام است.

وی افزود: پروژه‌های عمرانی متعددی در حال اجراست که می‌توانستیم برای هر کدام مراسم کلنگ‌زنی داشته باشیم.

شهردار کرمان یادآور شد: بخشی از این اقدامات را خودمان خواستیم انعکاس نداشته باشد و برخی نیز به‌دلیل ضعف اطلاع‌رسانی بوده است؛ برخی فعالیت‌ها هم از جنسی است که نتیجه آن دوسه‌سال دیگر نشان داده می‌شود.

شعرباف، در پاسخ به انتقاداتی که از عملکرد شورا مطرح شد، گفت: سطح شورای شهر کرمان در این دوره، به لحاظ فرهیختگی، تخصص و حجم ورود عالمانه به موضوعات، قابل مقایسه با هیچ‌یک از ادوار قبلی نیست.

وی با بیان اینکه عملکرد شهرداری خیلی قابل سنجش‌تر از دوره‌های قبل است، خاطرنشان کرد: عملکرد من در شهرداری و انتصابات و فعالیت‌ها را براساس برنامه‌ها و اهدافی که در ابتدای کار اعلام کردم، می‌توانند ارزیابی کنند.

شهردار کرمان تصریح کرد: در خیلی از حوزه‌ها هم ما انتظار داریم؛ من روی مشارکت بدنه فرهنگی متخصص فعال در کرمان خیلی حساب کرده بودم، اما به هر دلیلی ورود نکرده‌اند.

شعرباف، درخصوص انتصابات در شهرداری خاطرنشان کرد: شاخص‌های من برای انتصابات، میانگین جوانی، تحصیلات، تعهد عمومی به گفتمان انقلاب، متدین بودن و تجربه کاری در حوزه مرتبط بوده و جزو افتخارات این دوره است که در مورد هیچ‌یک از انتصابات، کسی به من امر نکرده است.

وی بیان کرد: تاکنون، در حدود ۳۰ حکمی که زده‌ام، مدیران به‌طور میانگین حداقل چهار سال جوان‌تر هستند و سطح تحصیلات حداقل یک رده بالا رفته است.

شهردار کرمان خاطرنشان کرد: در حوزه فرهنگی و به‌کارگیری مردم در برنامه‌ها و رویدادهای فرهنگی، تحول قابل توجهی در این دوره صورت گرفته است.

لازم به ذکر است؛ اعضای حاضر در جلسه از جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی، به مواردی ازجمله کافی‌نبودن روشنایی شهر به‌ویژه ورودی شهر از سمت سرآسیاب، نصب المان یادمان شهدای زن و نامگذاری برخی معابر به نام شهدای زن، حمایت از مشاغل خانگی بانوان به‌صورت دائمی، ساماندهی زنان زباله‌گرد، اختصاص بیلبورد در سطح شهر برای افزایش جمعیت و سبک زندگی ایرانی اسلامی، لزوم ایجاد امکانات ورزشی و تفریحی برای بانوان و اختصاص پارک ویژه کودک و نوجوان، سد معبر پیاده‌روها توسط برخی از کافی‌شاپ‌ها، لزوم ساماندهی کارتن‌خواب‌ها و معتادان متجاهر، لزوم ساماندهی سگ‌های ولگرد، و اعلام نشدن برنامه مدون و دقیق در زمینه امور فرهنگی و عمرانی شهر اشاره کردند.

چاپ