خوابگاه‌ها و مدارس نسبت به اخذ ایمنی آتش‌سوزی اقدام کنند

در نشست بررسی ساختمان‌های ناایمن شهر کرمان تأکید شد:

خوابگاه‌ها و مدارس نسبت به اخذ ایمنی آتش‌سوزی اقدام کنند

شهردار کرمان در نشست بررسی ساختمان‌های ناایمن شهر کرمان، بر تلاش برای حفظ ایمنی مردم تأکید کرد.

یه گزارش کرمان‌آنلاین، سعید شعرباف، در این نشست که با حضور معاون خدمات‌شهری شهردار، مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری و دبیر ستاد بحران و پدافند غیرعامل شهرداری کرمان برگزار شد، گفت: براساس آخرین صورت‌جلسه استانداری، لیست تمام ساختمان‌های ناایمن شش‌طبقه و بالای ۴۰۰۰ متر مربع در دو بخش دولتی و غیردولتی از مناطق پنج‌گانه شهری به استانداری ارسال شود.

وی بیان کرد: براساس این صورت‌جلسه، موضوعات فنی ساختمان‌های مذکور در بخش‌های دولتی، در شورای فنی، و در بخش‌های عمومی، از طریق سازمان نظام مهندسی ساختمان بررسی خواهد شد.

شهردار کرمان خاطرنشان کرد: همچنین در حوزه آتش‌نشانی براساس آیین‌نامه، چک‌لیست وزارت کشور باید توسط سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان کامل و ارسال شود.

شعرباف افزود: آتش‌نشانی باید به غیر از ساختمان‌هایی که بالای ۴۰۰۰ مترمربع و شش‌طبقه هستند و در این صورت‌جلسه آمده‌اند، موارد دیگر را مثل بازار و یا برخی کارگاه‌های بزرگ MDF و مواردی که کاربرد عمومی دارند، به‌طور جداگانه بررسی، لیست و ارسال کند.

شهردار کرمان ادامه داد: هر کدام از شهروندان که تمایل به بررسی ایمنی در حوزه آتش‌نشانی دارند و مشمول این صورت‌جلسه هم نیستند، می‌توانند برای بررسی ایمنی آتش‌سوزی ساختمان، کارگاه و مکانی که دارند، به سازمان آتش‌نشانی شهرداری کرمان مراجعه کنند و درخواست بازدید دهند تا همکاران ما در اسرع وقت در این خصوص اقدام کنند.

شعرباف همچنین تأکید کرد: با تمام نهادهای عمومی مانند اداره اوقاف، بهزیستی، آموزش و پرورش، دانشگاه‌ها و خوابگاه‌ها، نامه‌نگاری خواهیم کرد تا با توجه به نزدیکی به بازگشایی مکان‌هایی مانند مدارس و دانشگاه‌ها و یا سایر فعالیت‌های ارگان‌های دیگر، نسب به اخذ مجوز ایمنی آتش‌سوزی و سازه‌ای خود اقدام کنند تا دچار حادثه و مشکل نشوند.

چاپ