تمام درخواست‌های مردم پیگیری خواهد شد/ معابر خاکی در اولویت آسفالت منطقه سه

در نشست اعضای شورا و مدیران شهرداری با اهالی شهرک‌های «شهید ایرانمنش»، «خواجو» و «ن والقلم» مطرح شد:
تمام درخواست‌های مردم پیگیری خواهد شد/ معابر خاکی در اولویت آسفالت منطقه سه

 

عصر امروز نشست اعضای شورای اسلامی شهر به‌همراه سرپرست معاونت خدمات‌شهری شهرداری، شهردار و معاونان شهرداری منطقه سه کرمان، با جمعی از اهالی شهرک‌های «خواجو»، «شهیدایرانمنش» و «ن والقلم» با هدف هم‌اندیشی و بررسی وضعیت شهرک‌های مذکور در مسجد «امام هادی(ع)» واقع در بلوار «امام علی(ع)» برگزار شد.
به گزارش کرمان‌آنلاین، سخنگوی شورا در این نشست، با بیان اینکه این دوره از شورا با رویکرد مردم‌محور، فعالیت خود را آغاز کرده، از تشکیل کارگروه محله‌ها در کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورا خبر داد.
محمدرضا کمساری افزود: بر همین اساس مقرر شد، به‌جای آنکه مردم برای بیان درخواست‌های خود به شورا بیایند، جهت سرعت‌بخشیدن به رفع مشکلات و پاسخگویی به درخواست‌های مردم، اعضای شورا در محله‌های مختلف حضور یابند و با نمایندگان، معتمدان و نخبگان هر محله نشست‌هایی داشته باشند و در صورت نیاز بازدیدهای میدانی انجام پذیرد.
وی ادامه داد: نشست اعضای شورا با نمایندگان محله‌های مختلف، دوشنبه هر هفته در یکی از محله‌های شهر کرمان برگزار می‌شود.
سخنگوی شورا در بخش دیگری از صحبت‌های خود، به پایین بودن بودجه شهرداری کرمان در مقایسه با بعضی از استان‌های همجوار اشاره کرد و افزود: علاوه بر مشکلات موجود، سهمیه قیر رایگان که به کلان‌شهرها اختصاص داده شده، با وجود پیگیری‌های فراوان، هنوز به کرمان داده نشده، درحالی‌که اختصاص این سهمیه می‌تواند موجب سرعت‌بخشی به روند آسفالت معابر شهر کرمان شود.
کمساری با بیان اینکه شهردار منطقه سه با تیم قوی که در کنار خود دارد، کلیه مطالبات این نشست را ثبت و همانند گذشته پیگیری خواهند کرد، افزود: آسفالت معابر با اولویت معابر و کوچه‌هایی که اهالی آن‌ها خودیاری را پرداخت کرده‌اند، به‌زودی انجام خواهد شد.
وی، از شناسایی چند نقطه از شهر کرمان جهت راه‌اندازی بازارچه‌های محلی به همت معاونت خدمات‌شهری شهرداری خبر داد.
شهردار منطقه سه کرمان نیز در این نشست با بیان اینکه بخشی از درخواست‌های مطرح‌شده مربوط به شهرداری بوده و برخی در حیطه کاری شهرداری نیست، افزود: تمام درخواست‌های شهروندان ثبت شده و به تک‌تک آن‌ها رسیدگی خواهد شد.
سیدمرتضی حسینی خاطرنشان کرد: در نشست بعدی این محله، گزارش کاملی از رفع مشکلات مطرح‌شده در این نشست، ارائه خواهد شد.
وی بیان کرد: آسفالت معابر خاکی در اولویت منطقه سه قرار دارد.
شهردار منطقه سه کرمان، از حذف آبیاری تانکری فضاهای سبز در فاز اول شهرک «شهید ایرانمنش» خبر داد.
حسینی یادآور شد: به‌رغم اینکه اجرای فاضلاب شهری مربوط به شهرداری نیست، اما معاونت حمل‌ونقل و امور زیربنایی منطقه سه جهت تسریع در زیرسازی و آسفالت معابر، پیگیر این موضوع است و از این پس، نظارت جدی‌تری بر پر کردن حفاری‌های فاضلاب معابر خواهد داشت. 
گفتنی است؛ این نشست با بیان نظرات، مشکلات و پیشنهادات شهروندان و مسئولان حاضر همراه بود.

چاپ