لزوم ترویج فرهنگ و تفکر بسیجی در خانوادۀ بزرگ شهرداری

شهردار کرمان تأکید کرد:
لزوم ترویج فرهنگ و تفکر بسیجی در خانوادۀ بزرگ شهرداریشهردار کرمان در دیدار با اعضای «پایگاه بسیج شهید فاضلی شهرداری کرمان» گفت: نیروهای بسیجی شهرداری باید ابتدا خود را موظف به ترویج فرهنگ و تفکر بسیجی در میان خانوادۀ بزرگ شهرداری بدانند.
به گزارش کرمان‌آنلاین، سعید شَعرباف تبریزی، در دیدار با اعضای «پایگاه بسیج شهید فاضلی شهرداری کرمان»، ضمن تبریک هفتۀ بسیج و گرامی‌داشت دوم آذرماه، سالگرد صدور فرمان تأسیس بسیج مستضعفان ازسوی امام خمینی(ره)، این پیام را معنادار و خواندنی توصیف کرد و افزود: در میان اغلب رهبران انقلابی دنیا مشهور است که در سنین جوانی پرشورتر هستند و سخنرانی‌های تند و بی‌پروایی دارند، اما با بالا رفتن سن‌شان محافظه‌کار می‌شوند و بعضاً از آرمان‌های خود برمی‌گردند.
وی ادامه داد: امام خمینی(ره) برخلاف سایر رهبران انقلابی، در سنین جوانی کتاب‌هایی با موضوعات عرفانی نگاشته‌اند، اما هرچه جلوتر رفتند، برافروخته‌تر شدند و در مورد ایشان با یک شخصیت انقلابی متفاوت روبه‌رو هستیم.
شهردار کرمان یادآور شد: پیام‌های امام خمینی(ره) در دو سال پایانی عمر ایشان بسیار خواندنی است؛ ازجمله پیامی که خطاب به روحانیت داشتند که به منشور روحانیت مشهور است و در سال 1367 صادر شد و ایشان در این پیام تعابیر عجیبی دارند.
شَعرباف تبریزی، پیام امام خمینی(ره) درخصوص تأسیس بسیج دانشجو و طلبه را نیز بسیار مهم دانست و خاطرنشان کرد: یکی از کارهای خوبی که در سالگرد تأسیس سازمان بسیج باید انجام شود، بازخوانی و بازنشر این پیام و ریشه‌یابی نکته‌های آن است؛ چراکه بسیاری از فرازهای آن مغفول مانده است.
وی ادامه داد: براساس این پیام، امام خمینی(ره) یک بسیجی را شخصی می‌داند که مخالف استکبار، پول‌پرستی، تحجرگرایی و مقدس‌مآبی است و امروز هم بسیجیان باید این خصلت‌ها را در خود پرورش دهند.
شهردار کرمان با بیان اینکه شهرداری مجموعۀ گسترده‌ای است و اولین مخاطب پایگاه بسیج شهرداری باید خانوادۀ بزرگ این ارگان باشد، یادآور شد: نیروهای «پایگاه بسیج شهید فاضلی شهرداری کرمان» باید خود را به ترویج فرهنگ و تفکر بسیجی در میان خانوادۀ بزرگ شهرداری موظف بدانند.
شَعرباف تبریزی با اشاره به مناسبت‌های مهم و قابل تأملی که در دی‌ماه و بهمن‌ماه در پیش است، افزود: باید متناسب با این مناسبت‌ها در سطح شهر فضاسازی شده و برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی ویژه‌ای برنامه‌ریزی شود.
وی بیان کرد: در شهرداری نیز مانند کل جامعه، سلایق سیاسی و اجتماعی متنوع و متعددی وجود دارد، اما ویژگی بسیج این است که توانسته برای همۀ سلایق، جایگاهی را در بسیج ایجاد کند و افراد را از گروه‌های مختلف جذب کند.
شهردار کرمان، اقدام شهرداری در راه‌اندازی «گروه جهادی کریم اهل بیت علیه‌السلام را کار مثبتی دانست و افزود: کارهای خیر فراوانی می‌توان در قالب این گروه جهادی انجام داد و از این طریق تعداد بیشتری از بدنۀ شهرداری و جامعه را درگیر بسیج کرد.
شَعرباف تبریزی خاطرنشان کرد: ارتقای «پایگاه بسیج شهید فاضلی شهرداری کرمان» به گردان، پیشنهاد خوبی است؛ چون در برخی جاها نیاز به ظهور بیرونی داریم و تعداد اعضای بسیج می‌تواند گسترش پیدا کند، اما نباید فراموش کرد که باید پیوند لازم بین این نیروها برقرار شود.
وی بیان کرد: خوشبختانه ارتباط خوبی با مجموعۀ سپاه و بسیج شهرداری وجود دارد و در برنامه‌هایی مانند مراسم سالگرد سردار دل‌ها می‌توان از ظرفیت پایگاه بسیج شهرداری در خدمت‌رسانی به زائران نیز استفاده کرد.
فرمانده «پایگاه بسیج شهید فاضلی شهرداری کرمان» نیز ضمن تبریک چهل‌ودومین سالگرد تأسیس بسیج مستضعفان، خاطرنشان کرد: پایگاه بسیج شهید فاضلی شهرداری کرمان از سال 1384 تأسیس شده است؛ ضمن اینکه در شهرداری پایگاه‌های بسیج دیگری نیز فعال هستند.
رضا دادگرپور افزود: پایگاه بسیج «شهید فاضلی» در حال حاضر 440 عضو در شهرداری دارد و در حال پیگیری تبدیل آن به گردان هستیم تا از ظرفیتی که برای گردان‌های بسیج وجود دارد، استفاده کنیم.

چاپ