مانور امداد و اطفای حریق جایگاه‌های سوخت شهر کرمان برگزار می‌شود

در هفتۀ نکوداشت پدافند غیرعامل؛
مانور امداد و اطفای حریق جایگاه‌های سوخت شهر کرمان برگزار می‌شود

 

صبح روز چهارشنبه بیست‌و‌یکم مهرماه، دومین جلسه هماهنگی مانور امداد و اطفای حریق جایگاه‌های سوخت شهر کرمان برگزار شد.
به گزارش کرمان‌آنلاین، در این جلسه که با حضور نمایندگان دستگاه‌های مختلف مانند اورژانس، هلال احمر، نیروی انتظامی، پلیس راهور، ادارات آب و برق و گاز، اداره پدافند غیرعامل استانداری، صداوسیمای مرکز کرمان، معاونت حمل‌ونقل و امور زیربنایی شهرداری کرمان، مدیران عامل سازمان‌های آتش‌‌نشانی، سازمان مدیریت آرامستان‌ها و حمل‌ونقل بار و مسافر شهرداری کرمان و شهردار منطقه چهار شهر کرمان حضور داشتند، مدیر بحران و پدافند غیرعامل شهرداری کرمان گفت: شهرداری کرمان به‌عنوان متولی اصلی و طراح اجرای این مانور، به هماهنگی و همکاری همۀ دستگاه‌های مرتبط نیازمند است.
فرزاد خضری ادامه داد: این مانور در هفتۀ پدافند غیرعامل و در روز بیست‌و‌یکم آبان‌ماه که با عنوان «شهر امن و پایدار» نام‌گذاری شده، جهت ایجاد آمادگی در دستگاه‌های اجرایی و شناسایی نقاط قوت و ضعف آن‌ها برگزار خواهد شد.
وی افزود: از آنجاکه جایگاه‌های سوخت یکی از زیرساخت‌های پُرکاربرد شهری محسوب می‌شود و حوادث و مخاطرات به‌وجود آمده در آن‌ها تبعات زیادی ایجاد می‌کند، به برگزاری این رزمایش به‌صورت تخصصی، در جایگاه سوخت تک‌منظوره (CNG) تصمیم گرفتیم.
وی افزود: تمام سعی ما این ا‌ست که مانور را کاملاً نزدیک به واقعیت و با در نظر گرفتن شرایط واقعی و موجود اجرا کنیم؛ چراکه معتقدیم ماهیت اجرای مانور، ایجاد آمادگی در شرایط واقعی و البته بحرانی است؛ بنابراین، تصمیم به اجرای نمایش نداریم؛ بلکه باید توانایی و توانمندی دستگاه‌ها در مواقع بحران، به چالش کشیده شده و ارزیابی شود.
خضری بیان کرد: طی اجرای مانور، تیم ارزیاب، تمام موارد مربوط به هر دستگاه را رصد می‌کند و در پایان بلافاصله طی جلسه‌ای، نتایج و گزارش‌های ارزیابی جهت بررسی عملکرد هر دستگاه و شناسایی و معرفی نقاط قوت و ضعف، ارايه خواهد شد و مورد تبادل نظر قرار خواهد گرفت.
گفتنی است؛ در این جلسه نظرات و انتقادات و مسئولیت‌های هر دستگاه توسط نمایندگان آن‌ها بیان شد و در پایان، همۀ اعضای حاضر از محل برگزاری مانور واقع در بلوار «امام صادق»(ع) شهر کرمان بازدید کردند.

چاپ