افزایش ۲۶ هزار مترمربع به فضای سبز منطقه چهار

شهردار منطقه چهار کرمان خبر داد:
افزایش ۲۶ هزار مترمربع به فضای سبز منطقه چهار

 

شهردار منطقه چهار شهر کرمان، از افزایش ۲۶ هزار مترمربعی فضای سبز به سرانۀ فضای سبز منطقه چهار شهر کرمان در این دوره از شهرداری خبر داد.
به گزارش کرمان‌آنلاین، علی عسکری با بیان اینکه در این دوره از مدیریت شهری کرمان، بوستان‌های «پهلوان»، «آلاله»، «نابینایان»، «سلمان فارسی»، «هشت‌بهشت»، «زریسف» و «کودک» در منطقه چهار ساخته شده است، به ساخت پارک‌های «فرهنگ»، «امید»، «شهید همت» و «جماران» نیز در این منطقه اشاره کرد و گفت: افزایش این میزان فضای سبز، رضایت مردم منطقه چهار را دربر داشته است.
وی از 194 هزار و 600 مترمربع زیرسازی و آسفالت و همچنین 399 هزار مترمربع آسفالت در منطقه چهار شهر کرمان در این چهار سال مدیریت شهری خبر داد و گفت: از دیگر اقدامات در این دوره، اصلاح تقاطع هندسی میدان «پژوهش»، اصلاح دوربرگردان بلوار «امام صادق(ع)» و بهسازی میدان «مسجد صاحب‌الزمان(عج)»، اشاره کرد و ادامه داد: 121 هزار و 930 مترمربع از معابر منطقه چهار نیز لکه‌گیری آسفالت شده است.
شهردار منطقه چهار، از اجرای پارکینگ اضطراری پل «پژوهش» به تعداد دو واحد خبر داد و بیان کرد: در این مدت، مسیر تندرستی بلوار «22 بهمن» به میزان 530 مترمربع، مسیر پیاده‌راه خیابان «12 امام» به متراژ 350 مترمربع، پیاده‌راه خیابان «12 آذر» به میزان 1100 مترمربع اجرا شده است؛ ضمن اینکه مسیر دوچرخه بوستان «امید» به میزان 187 متر و مسیر دوچرخه بوستان «سلمان فارسی» به میزان 600 متر احداث شده است.
عسکری با اشاره به 79 هزار و 450 متر جدول‌گذاری در مدت مذکور گفت: شهرک «شهید همت» به طول 9000 متر و بلوار «صبا» به طول 450 متر جدول‌گذاری شده است.
وی از 7300 متر پیاده‌روسازی در این دوره خبر داد و گفت: نواقص روشنایی تمام بوستان‌ها، میادین و فضاهای سبز در منطقه چهار نیز رفع شده است.
شهردار منطقه چهار شهر کرمان، از دیگر کارهای این شهرداری در دورۀ حاضر، به روکش آسفالت بلوار «22 بهمن» به متراژ 6000 مترمربع و روکش آسفالت خیابان «گلستان» به متراژ 6000 مترمربع اشاره کرد.
شهردار منطقه چهار شهر کرمان، از نصب 9 المان «سردار سپهبد شهید حاج‌قاسم سلیمانی» در منطقه چهار خبر داد.
عسکری افزود: از اقدامات مهم دیگر در این منطقه، حفر حدود 120 حلقه چاه جذبی، احداث کانیوو و استقرار 10 پمپ ثابت و احداث حوضچه جهت روان‌آب‌های سطحی است.
شهردار منطقه چهار شهر کرمان، نصب 16 ست کامل وسایل بازی کودکان و تندرستی، اجرای 12 مورد المان‌های مناسبتی و نوروزی، اجرای زیر ساخت جشنواره 20 ـ 20 معاونت فرهنگی، اجتماعی در بلوار «22 بهمن»، افزایش سطح تنظیف معابر و محدودۀ جمع‌آوری زباله با واگذاری به بخش خصوصی و تعیین پایان محدودۀ خدمات شهرک «شهید همت» (شهرک صنعتی سابق) جهت اطلاع‌رسانی به شهروندان برای پیشگیری از ساخت‌وسازهای غیرمجاز را بخش دیگری از کارهای انجام شده توسط شهرداری این منطقه ذکر کرد.

چاپ