مرگ مُقنی هنگام حفر چاه در کرمان

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان اعلام کرد:
مرگ مُقنی هنگام حفر چاه در کرمان

 

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان، از جان باختن فردی در حال حفر چاه در حوالی روستای «باقرآباد» خبر داد.
به گزارش کرمان‌آنلاین، رضا میرزایی گفت: در ساعت ۹ صبح بیستم خردادماه، از وقوع یک حادثه در حوالی روستای «باقرآباد» مطلع شدیم و بلافاصله تیم تخصصی امداد و نجات به‌همراه خودروی مجهز به تجهیزات نجات از ایستگاه شماره ۲ به محل حادثه اعزام شد.
وی افزود: تیم امداد و نجات سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی به‌سرعت در محل حادثه حضور پیدا کردند و عملیات امداد و نجات را با توجه به شرایط خاص حادثه که در حین حفر چاه رخ داده بود، در دستور کار قرار دادند.
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان، علت این حادثه را بی‌احتیاطی بیان کرد و افزود: بررسی‌های اولیه نشان داد با توجه به تاریک بودن عمق چاه ۴۵ متری، اقدام به انتقال روشنایی به‌صورت غیرایمن به داخل چاه شده و فرسودگی کابل موجب برق‌گرفتگی فرد مُقنی و مرگ وی شده است.
میرزایی بیان کرد: با توجه به عمق زیاد چاه، پس از تلاش بیش از یک ساعتۀ پرسنل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی، فرد حادثه‌‌دیده که یک جوان ۲۴ ساله از اتباع افغانستان بود، از چاه خارج شد.

چاپ