برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات دو عامل اساسی تحقق توسعۀ پایدار در شهرها هستند

معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار کرمان بیان کرد:
برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات دو عامل اساسی تحقق توسعۀ پایدار در شهرها هستندمعاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار کرمان گفت: برنامه‌ریزی رکن اساسی هر سازمان است و برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات در کنار هم به رشد و توسعۀ پایدار شهرها کمک می‌کنند.
به گزارش کرمان‌آنلاین، غلامرضا رجایی، در آیین تودیع و معارفه رییس اداره برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی سازمان فاوا، درخصوص اهمیت جایگاه سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری کرمان(فاوا) بیان کرد: بعد از عصر کشاورزی و انقلاب صنعتی، در حال حاضر در عصر ارتباطات هستیم و سرعت پیشرفت بشر و رشد روزافزون جمعیت شهرنشین باعث شده شهرها دچار پیچیدگی‌های خاصی شوند که معضلات بسیاری را نیز به همراه داشته است.
وی افزود: امروزه فناوری اطلاعات و نرم‌افزارهای نوین با انتقال اطلاعات و تجمیع آن، علاوه بر رفع بسیاری از مشکلات، کمک بزرگی به توسعۀ شهرها کرده و ما با کمک نرم‌افزارهای ارتباطی و با خلاقیت و روش‌های نوین می‌توانیم یک شهر الکترونیک و هوشمند با زیرساخت مناسب داشته باشیم.
معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار کرمان خاطرنشان کرد: برنامه‌ریزی رکن اساسی هر سازمان است و برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات در کنار هم به رشد و توسعۀ پایدار شهرها کمک می‌کنند.
رجایی بیان کرد: با توجه به قابل پیش‌بینی نبودن آینده، لازم است یک چشم‌انداز و نقشۀ راه بلندمدت ترسیم کنیم و هم‌زمان روی برنامه‌های کوتاه‌مدت هم تمرکز کنیم تا بتوانیم در راه رسیدن به شرایط ایده‌آل خود قدم برداریم.
وی با اشاره به تقویت سازمان فاوا گفت: آیندۀ شهر و شهرداری در گرو نرم‌افزارهاست و با کمک خلاقیت و نوآوری و روش‌های نوین، می‌توانیم شاهد تحقق کامل شهرداری الکترونیک و شهر هوشمند باشیم.
معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار کرمان از هوشمندسازی شهر کرمان به‌عنوان یک پروژۀ بلندمدت و با اهداف کوتاه‌مدت یاد کرد و افزود: هم‌زمان با آماده‌سازی زیرساخت‌های لازم برای تحقق شهر هوشمند، باید به نحوی فرهنگ‌سازی کنیم که مردم، آن را از ما مطالبه کنند.
رجایی ادامه داد: مفهوم شهر هوشمند به‌عنوان یک استراتژي براي افزايش کيفيت زندگي در شهر، مطرح است و سازمان فاوا باید با برنامه‌ریزی دقیق و مؤثر و با ایجاد رویۀ مناسب بتواند بیشترین تأثیر را در عملکرد نیروهای خود داشته باشد تا با سرعت مطلوب به سمت اهداف تعیین‌شده حرکت کنند.
وی بیان کرد: برنامه‌ریزی موجب تقویت رفتار سازمانی و کار تیمی در سازمان می‌شود که زمینۀ مشارکت تمام کارکنان را در حصول به اهداف کلی سازمان فراهم می‌آورد.
معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار کرمان افزود: یکی از وظایف اداره برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی، حفظ نظم و انضباط و عزت و حرمت کارکنان است که بزرگ‌ترین سرمایۀ سازمان محسوب می‌شوند و لازم است از لحاظ آموزش همچنین رفاه و امنیت شغلی تأمین باشند تا بتوانند با انگیزۀ بیشتر به کار خود ادامه دهند.

همۀ مناطق شهری تا پایان سال‌جاری به فیبر نوری متصل می‌شوند
مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری کرمان نیز در این جلسه، گزارشی از پروژه‌های در دست اجرای این سازمان ارائه کرد و گفت: نرم‌افزار شهرسازی، تجهیز دیتاسنتر و احداث ساختمان جدید سازمان ازجمله پروژه‌های در حال اجرای سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری کرمان است.
حیدر هادی‌زاده افزود: برای پروژۀ پلتفرم یکپارچه سرویس‌های شهری هم سرمایه‌گذار انتخاب شده و در مرحلۀ عقد قرارداد است.
وی در خصوص پروژۀ فیبر نوری شهری بیان کرد: فیبر نوری، پروژۀ بزرگ و دور از انتظاری بود، ولی ما توانستیم با همت و دانش همکاران در سازمان فاوا، آن را به انجام برسانیم و تا پایان سال‌جاری، همۀ مناطق شهری به فیبر نوری متصل خواهند شد.
در این جلسه «مهدی روزبهی» به سمت سرپرست اداره برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی سازمان فاوا منصوب شد و از تلاش‌های «فاطمه جاذبی» رییس پیشین اداره برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی سازمان فاوا قدردانی به عمل آمد.
همچنین «فاطمه جاذبی» به‌عنوان معاون نرم‌افزار و مهندسی اطلاعات سازمان فاوا و جانشین مدیرعامل منصوب شد.

    

چاپ

 اينجا شهرداري کرمان ... اينجا شهرداري کرمان ...

سامانه ارتباط مردمی : 137
سامانه پیامکی : 10001371000
تلفن های تماس : 32268350-034
آدرس ساختمان شهرداری مرکز :
کرمان - میدان شورا
کد پستی شهرداری:7614764447