پیام شهردار کرمان به مناسبت درگذشت عالم نستوه، آیت‌الله سیدیحیی جعفری

پیام شهردار کرمان به مناسبت درگذشت عالم نستوه، آیت‌الله سیدیحیی جعفری

 

إِذَا مَاتَ الْعَالِمُ ثُلِمَ فِي الْإِسْلَامِ ثُلْمَةٌ لَا يَسُدُّهَا شَيْءٌ

 

▪️ خبر درگذشت عالم بزرگ و مجاهد نستوه، حضرت آيت‌الله سيدیحیی جعفری، نماینده سابق ولی فقیه در استان و امام جمعه سابق کرمان، كه عمر گران‌بهاي خود را صرف تهذيب نفس، مبارزه با ظلم و خدمت به دين و ترويج فرهنگ اسلامي كرد، موجب تأثر و تألم فروان گرديد.

 

▪️ ايشان، مصداق بارز « العُلَماءُ اُمَناءُ الرُّسُلِ» و ازجمله ياران نهضت امام خميني(ره) و از مبارزان و مجاهدان انقلابي، و عارفي وارسته بود که در مسير كمال انساني و ترويج صفات الهي در جامعه گام برمي‌داشت.

 

▪️ حضرت آیت‌الله سیدیحیی جعفری، عالمی دینی از بین توده‌های مردم بود که سال‌ها به‌عنوان نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان، در سنگر نماز جمعه حضور داشت و موجب استحکام ارکان مختلف نظام اسلامی در استان کرمان بود.

 

▪️ ایشان، در میدان خطر و دشواری، خطرپذیر؛ در دفاع از عزت و شرافت مردم، پیشتاز و در ترویج اسلام ناب محمدی (ص)، پیشگام بود و در تقویت جایگاه رهبری و انقلاب اسلامی ایران در استان کرمان، تأثیر بسزایی داشت.

 

▪️ اینجانب فقدان این عالم بزرگ و صاحب فضل و كرامت را به مردم شریف کرمان تسلیت و تعزیت می‌گویم و از درگاه پروردگار متعال، برای آن عالم جلیل‌القدر، رحمت الهی و علو درجات و برای بازماندگان محترم و مردم ولایتمدار کرمان، صبر جمیل و اجر جزیل مسألت دارم.

 

سیدمهران عالم‌زاده

شهردار کرمان

چاپ

 اينجا شهرداري کرمان ... اينجا شهرداري کرمان ...

سامانه ارتباط مردمی : 137
سامانه پیامکی : 10001371000
تلفن های تماس : 32268350-034
آدرس ساختمان شهرداری مرکز :
کرمان - میدان شورا
کد پستی شهرداری:7614764447