پیام شهردار کرمان به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس

«بسم رب الشهداء و الصدیقین»

 

🔸دفاع مقدس، قله بلند و نقطۀ اوج ایثار، ازخودگذشتگی و شهادت بود و زیباترین جلوه‌های عشق و دلدادگی را متبلور کرد. حماسه‌سازی‌های رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس، از بارزترین افتخارات نظام اسلامی در چهل‌سال گذشته است که همواره در یاد و خاطرۀ ملت ایران باقی خواهد ماند.

 

🔸هشت‌سال دفاع مقدس، هشت‌سال ایثار و رشادت مردان و زنان ایران اسلامی است که ایستادگی در برابر ظلم و شهادت را از مولایشان، امام حسین علیه‌السلام آموختند و با رهنمودهای رهبر کبیر انقلاب، از آن سربلند و پیروز بیرون آمدند و اکنون آنچه اهمیت دارد، انتقال دلاورمردی و ازجان‌گذشتگی رزمندگان، ایثارگران، جانبازان و شهدا در دوران هشت‌سالۀ دفاع مقدس به نسل جوان امروز است؛ انتقال فرهنگ مجاهدان مخلص و فداکاری که برای دفاع از مرز و بوم و اعتقاداتشان، از جان خود گذشتند و امنیت امروز ایران اسلامی، مرهون فداکاری‌های آن‌ها و هم‌چنین رشادت‌های شهدای مدافع حرم، به‌ویژه سیدالشهدای جبهه مقاومت، سردار دل‌ها، شهید حاج‌قاسم سلیمانی است.

 

🔸امروزه نیز در شرایطی که با شیوع ویروس کرونا مواجه هستیم، صحنه‌های رشادت و ازخودگذشتگی را در سنگری دیگر می‌بینیم؛ کادر بهداشت و درمان، که عاشقانه در خط مقدم مقابله با ویروس کرونا، جان خود را در طبق اخلاص گذاشته‌اند و روزهای دلدادگی رزمندگان اسلام در دفاع مقدس را یادآوری می‌کنند.

 

🔸فرا رسیدن چهلمین سالگرد دفاع مقدس، بر ملتی که با ایثار و فداکاری، با رشادت و جوانمردی، با جهاد و شهادت، آن دوران نورانی هشت‌ساله را خلق کرده و شگفتی‌ساز تاریخ شدند، به‌ویژه خانواده معزز شهدا، جانبازان و ایثارگران، گرامی باد.

سیدمهران عالم‌زاده

شهردار کرمان

۳۱ شهریورماه ۱۳۹۹

 

 

 

چاپ

 اينجا شهرداري کرمان ... اينجا شهرداري کرمان ...

سامانه ارتباط مردمی : 137
سامانه پیامکی : 10001371000
تلفن های تماس : 32268350-034
آدرس ساختمان شهرداری مرکز :
کرمان - میدان شورا
کد پستی شهرداری:7614764447