آموزش فرهنگ شهروندی در قالب شبکه شاد ارایه می‌شود

با مشارکت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری و آموزش و پرورش کرمان؛

آموزش فرهنگ شهروندی در قالب شبکه شاد ارایه می‌شود

 

به پیشنهاد سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری و با همکاری اداره‌کل آموزش و پرورش استان کرمان، آموزش فرهنگ شهروندی در قالب شبکه شاد ارایه خواهد شد. 

به گزارش کرمان‌آنلاین، مدیرکل آموزش و پرورش در نشستی با حضور محمد جهانشاهی، معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمان، گفت: از آنجایی که مخاطب شبکۀ اجتماعی دانش‌آموزان «شاد» گسترده است و معلم‌ها، خانواده‌ها و دانش‌آموزان نیز با آن در ارتباط هستند، می‌توانیم از این فرصت برای برقراری ارتباط موثرتر با مخاطبان استفاده کنیم.

احمد اسکندری‌نسب افزود: یکی از راه‌های استفادۀ بهینه از شبکۀ شاد، آموزش حقوق شهروندی و مقررات مربوط به آن در بستر این شبکۀ مجازی است.

وی با اشاره به اینکه حدود 7800 مدرسه در استان کرمان داریم، خاطرنشان کرد: شبکۀ شاد امکان ارتباط مستقیم و بی‌واسطۀ دانش‌آموزان با مدیران و معلمان و نیز ارتباط مدیران با وزیر آموزش و پرورش را ایجاد کرده است. 

مدیرکل آموزش و پرورش استان بیان کرد: با داشتن زیرساخت‌های فیبر نوری پیشرفته در استان، مشکلاتی ازجمله قطعی اینترنت را بسیار کم داریم. 

اسکندری‌نسب یادآور شد: در شبکه شاد با داشتن امکان ذخیره اطلاعات و آموزش‌ها، دانش‌آموزان می‌توانند هر زمان بخواهند اطلاعات را مجدد گوش دهند و درواقع فرصتی فراهم شده که می‌تواند کیفیت آموزش را ارتقا دهد.

وی با بیان اینکه شبکه شاد به نوعی رسانۀ آموزش و پرورش است، افزود: می‌توانیم با همکاری معاونت پرورشی وزارت آموزش و پرورش، کانالی را با عنوان حقوق شهروندی ایجاد کنیم.

 

 

طرح آموزش فرهنگ شهروندی در قالب شبکه شاد، برای اولین بار در کشور در کرمان

معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمان نیز در این نشست بیان کرد: با توجه به تعامل مطلوبی که بین آموزش و پرورش و شهرداری شکل گرفته و با در نظر گرفتن طیف گستردۀ مخاطبان در شبکۀ شاد، قصد داریم از این فرصت برای آموزش فرهنگ شهروندی به شهروندان استفاده کنیم.

محمد جهانشاهی ضمن تشکر از نگاه بلند و همکاری مدیرکل آموزش و پرورش استان در این راستا، افزود: شیوع کرونا موجب تغییر در سبک زندگی ما در همۀ عرصه‌ها به‌ویژه در حوزۀ آموزش شده و باید با استفادۀ درست از شرایط به وجودآمده، تهدید کرونا را به فرصت تبدیل کنیم.

وی با اشاره به پایلوت شدن شهر کرمان برای حرکت در مسیر تحقق شهر دوستدار کودک، بیان کرد: تلاش داریم برای تبدیل شدن کرمان به شهر دوستدار کودک با متولیان سایر حوزه‌ها هم‌افزایی داشته باشیم و در این میان، نقش آموزش و پرورش بسیار پررنگ و مهم است.

معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمان خاطرنشان کرد: طرح آموزش فرهنگ شهروندی در قالب شبکه شاد، برای اولین بار در کشور در کرمان اجرا می‌شود و در پی این هستیم که این مدل در سایر کلان‌شهرها نیز اجرایی شود.

جهانشاهی بیان کرد: کمیته‌ای متشکل از نمایندگان سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری و اداره‌کل آموزش و پرورش استان کرمان به بررسی و تهیه چارچوب مناسب برای آموزش فرهنگ شهروندی در قالب شبکه شاد خواهند پرداخت و تلاش داریم هم‌زمان با آغاز رسمی مدارس در ابتدای مهرماه، تفاهم‌نامه‌ای در این خصوص امضا شود.

وی تاکید کرد: یکی از مواردی که باید لحاظ شود، امکان دریافت بازخورد از خانواده‌ها و مخاطبان شبکه شاد است تا متناسب با نیازها پیش برویم.

معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمان بیان کرد: می‌توان با برگزاری مسابقه و رویداد مرتبط با محتواهای آموزش فرهنگ شهروندی، این آموزش‌ها را جذاب‌تر کرد.

در این نشست مقرر شد کمیته‌ای متشکل از نمایندگان سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری و اداره‌کل آموزش و پرورش استان کرمان به بررسی و تهیه چارچوب مناسب برای آموزش فرهنگ شهروندی در قالب شبکه شاد اقدام کند.

 ف.ر

 

چاپ