کرمان، جزو ۱۲ شهر منتخب پایلوت شهر دوستدار کودک

شهردار کرمان خبر داد:

کرمان، جزو ۱۲ شهر منتخب پایلوت شهر دوستدار کودک

 

شهردار کرمان گفت: کرمان، به‌عنوان یکی از ۱۲شهر منتخب برای پایلوت شهر دوستدار کودک انتخاب شد.

به گزارش کرمان‌آنلاین، سیدمهران عالم‌زاده افزود: با همکاری یونیسف و وزارت کشور، ۱۲ شهر به‌عنوان شهرهای منتخب برای پایلوت شهر دوستدار کودک انتخاب شدند که کرمان نیز یکی از شهرهای منتخب است.

وی با اشاره به جلسۀ كميته ملی هماهنگي شهر دوستدار كودك که 13 خردادماه در وزارت کشور برگزار شده است، گفت: در چارچوب همکاری‌های مشترک این وزارتخانه با یونیسف برای اجرای ابتکار جهانی شهرهای دوستدار کودک در ایران، پس از بررسی نتایج ارزیابی شهرهای متقاضیِ پایلوت شهر دوستدار کودک، براساس ارزیابی عملکرد، ۱۲ شهر به‌عنوان شهرهای منتخب برای پایلوت شهر دوستدار کودک انتخاب شدند.

شهردار کرمان افزود: در ارزیابی عملکرد وزارت کشور، علاوه بر کرمان، تهران، تبریز، رشت، سمنان، شیراز، گرگان، مشهد، همدان، یزد، بندرعباس و اِوز نیز ازجمله شهرهای منتخب شهر دوستدار کودک هستند.

عالم‌زاده ادامه داد: در این زمینه 70 شهر با وزارت کشور مکاتبه داشتند و درخواست خود را برای انتخاب به‌عنوان شهر دوستدار کودک ارسال کردند که از این تعداد، مدارک 45 شهر که بعضاً کلان‌شهر و شهرهای بزرگ بودند، قابل بررسی بود و از این تعداد نیز، 12 شهر، به‌عنوان پایلوت شهر دوستدار کودک انتخاب شدند.

شهردار کرمان بیان کرد: مرحلۀ پایلوت به‌طور رسمی پس از امضای تفاهم‌نامه میان شهرداری‌ شهرهای پایلوت و وزارت کشور شروع خواهد شد.

عالم‌زاده با اشاره به اهمیت انتخاب کرمان به‌عنوان یکی از ۱۲ شهر پایلوت دوستدار کودک گفت: دبیرخانۀ شهر دوستدار کودک در شهرداری کرمان، از حدود یک‌سال پیش فعالیت خود را آغاز کرده و این در حالی است که در سایر شهرداری‌های بعضی کلان‌شهرها، این تشکیلات که باید در قالب اداره دوستدار کودک فعالیت کند، سال‌هاست که تشکیل شده است.

لازم به ذکر است؛ شهر دوستدار کودک، شهر یا اجتماع محلی است که در آن نظرها، نیازها، اولویت‌ها و حقوق کودک، بخشی جدایی‌‌ناپذیر از سیاست‌ها، برنامه‌ها و تصمیم‌های عمومی باشد.

چشم‌انداز ابتکار شهر دوستدار کودک یونیسف این است که «همۀ کودکان و جوانان باید بتوانند از کودکی و جوانی خود لذت ببرند و از طریق احقاق برابر حقوق خود در شهر و اجتماع محلی‌شان، توانایی‌های بالقوۀ خود را به‌طور کامل به فعل درآورند.»

چاپ

 اينجا شهرداري کرمان ... اينجا شهرداري کرمان ...

سامانه ارتباط مردمی : 137
سامانه پیامکی : 10001371000
تلفن های تماس : 32268350-034
آدرس ساختمان شهرداری مرکز :
کرمان - میدان شورا
کد پستی شهرداری:7614764447