مرحلۀ نخست مانور لحظۀ صفر برگزار شد

توسط مدیریت بحران شهرداری کرمان؛

مرحلۀ نخست مانور لحظۀ صفر برگزار شد

 

مرحلۀ نخست مانور لحظۀ صفر (زلزلۀ فرضی ۶/۴ ریشتری) توسط مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شهرداری کرمان با فراخوان تعدادی از مدیران واحدهای مختلف شهرداری برگزار شد.

به گزارش کرمان‌آن‌لاین، مدیر بحران و پدافند غیرعامل شهرداری کرمان بیان کرد: این مانور بنا به پیشنهاد و درخواست جمعیت هلال‌احمر کشور و با توجه به حوادث طبیعی اخیر ازجمله زلزلۀ پایتخت، مطرح شد و با تایید از سوی سازمان مدیریت بحران کشور و در سطح ملی و استانی برگزار خواهد شد.

فرزاد خضری خاطرنشان کرد: با توجه به ضرورت حضور شهرداری به‌عنوان یک نهاد خدماتی در تمام عرصه‌ها، برای ایجاد آمادگی بیشتر در واحدهای مختلف شهرداری، برگزاری مانورها و رزمایش‌های شهری در قالب مانور لحظۀ صفر در برنامۀ کاری مدیریت بحران شهرداری کرمان قرار گرفته است.

وی بیان کرد: با برگزاری مرحلۀ اول این مانور 9 سازمان و 12 نفر از مدیران ارشد شهرداری در ساعت ۲۲ دوشنبه مورخ دوم تیرماه به مرکز عملیات اضطراری ستاد مدیریت بحران شهرداری فراخوانده شدند و در جلسه‌ای با رعایت اصول و پروتکل‌های بهداشتی، اعلام آمادگی و ارائۀ خدمت کردند.

مدیر بحران و پدافند غیرعامل شهرداری کرمان یادآور شد: از آنجا که هر کدام از واحدهای شهرداری در زمان وقوع حوادث و بحران‌ها باید خدمتی خاص ارائه دهند، لازم است همواره آمادگی کافی در رویارویی با حوادث را داشته باشند که در این راستا برگزاری رزمایش‌های شهری و مانورهای فرضی می‌تواند نقش به‌سزایی ایفا کند.

خضری، هدف از برگزاری این مانور را ارزیابی زمانی از میزان آمادگی و سرعت حضور و عملکرد مدیران در شرایط اضطراری حوادث و بحران‌ها دانست و افزود: در واقع این مانور کمک شایانی در محک مدیران و شناسایی نقاط قوت و ضعف سازمان و تجهیزات مربوط، سنجش قدرت تصمیم‌گیری آنی و دقیق آن‌ها با درک از شرایط موجود و نهایتاً ارائۀ خدمت در کوتاه‌ترین زمان ممکن، است.

وی بیان کرد: در مرحلۀ دوم بنا داریم این مانور را برای مابقی معاونت‌ها و سازمان‌های شهرداری در ساعات مختلف شبانه‌روز برگزار کنیم و در مراحل آتی نیز این روند تا نهادینه شدن اصل «پاسخگویی و آمادگی سریع در زمان وقوع بحران و ارائۀ خدمت به بهترین شکل و در کوتاه‌ترین زمان» به جهت پیشگیری از خسارات بیشتر و حوادث ثانویه، ادامه خواهد داشت.

مدیر بحران و پدافند غیرعامل شهرداری کرمان در پایان، کیفیت پاسخگویی و حضور به‌موقع مدیران و انجام کلیۀ دستورات فرماندهی ستاد را در بازۀ زمانی تعیین‌شده در مرحلۀ نخست مانور، مطلوب ارزیابی کرد.

 م.ا

چاپ

 اينجا شهرداري کرمان ... اينجا شهرداري کرمان ...

سامانه ارتباط مردمی : 137
سامانه پیامکی : 10001371000
تلفن های تماس : 32268350-034
آدرس ساختمان شهرداری مرکز :
کرمان - میدان شورا
کد پستی شهرداری:7614764447