آتش‌نشانان شهر کرمان از وقوع فاجعه ای بزرگ جلوگیری کردند

 

آتش‌نشانان شهر کرمان از وقوع فاجعه ای بزرگ جلوگیری کردند

 

 

 

مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی  شهرداری کرمان، از حریق و انفجار یک انبار غیر مجاز خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری کرمان آنلاین،علی عسکری گفت: در ساعت 21 و 55 دقیقه شب سیزدهم شهریور ماه از حریق یک انبار غیر مجاز واقع در خیابان شیخ احمد کافی شمالی  آگاه شدیم.

 

وی افزود: با توجه به حساسیت موضوع و نوع حادثه  بلافاصله 6 دستگاه خودروی اطفاء حریق و امداد و نجات از 5 ایستگاه آتش نشانی به محل حادثه اعزام شدند.

 

 عسکری ادامه داد: در محل حادثه مقدار قابل توجهی تینر به صورت کاملا غیر اصولی و غیر مجاز انبار شده بود و  با توجه به خطرناک بودن و  قابلیت اشتعال  شدید تینر و سریع النفجار بودن این مواد، سریعا منازل مسکونی مجاور محل حادثه توسط آتش نشانان تخلیه گردید.

وی خاطرنشان کرد: با اینکه حریق به شدت در حال گسترش بود و ظروف فلزی حاوی تینر یکی پس از دیگری منفجر می شدند، آتش‌نشانان  با مهارتهای لازم اقدام به  عملیات اطفاء حریق و سرد کردن بشکه های حاوی تینر نمودند که نهایتا با تلاش و ایثارگری  آتش نشانان شهرداری کرمان، عملیات اطفاء حریق انجام و از فاجعه جلوگیری به عمل آمد.

عسکری همچنین از طعمه حریق شدن یک باب مغازه خبر داد و بیان کرد: در ساعت  24  چهاردهم شهریور ماه یک باب مغازه ی مواد غذایی در بلوار الغدیر خیابان لاله شمالی طعمه‌ی حریق شد.

عسکری افزود: دو تیم اطفاء حریق  این سازمان از 2 ایستگاه سریعا در محل حادثه حضور یافته و در کمترین زمان ممکن، عملیات اطفاء حریق توسط آتش نشانان انجام شد و از پیشروی آتش و خسارت بیشتر جلوگیری عمل آمد.

 

 

 مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان تاکید کرد: لازم است افراد از انبار کردن و نگهداری مواد خطرناک و اشتعال‌زا در منازل و یا در نزدیکی محل زندگی شهروندان خودداری نموده و در صورت لزوم، این مواد در محلی امن  و به دور از حرارت و با رعایت اصول ایمنی نگهداری  شوند .

 

وی در پایان گفت :خوشبختانه این حوادث خسارت جانی نداشته است و علل آنها  توسط کارشناسان در دست بررسی است.

 

چاپ

 اينجا شهرداري کرمان ... اينجا شهرداري کرمان ...

سامانه ارتباط مردمی : 137
سامانه پیامکی : 10001371000
تلفن های تماس : 32268350-034
آدرس ساختمان شهرداری مرکز :
کرمان - خیابان سپه