مکان فعلی :
اخبار :

۱۳۹۳/۰۶/۲۴

سرشماری عمومی کشاورزی، طرحی بزرگ و مهم برای استان کرمان

به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان : استاندار کرمان با اشاره به اینکه مسیر اصلی توسعه استان کرمان را می توان با جمع‌آوری دقیق آمار و اطلاعات طی کرد، گفت: با اجرای مناسب سرشماری عمومی کشاورزی و دریافت اطلاعات و آمار دقیق می‌توانیم تصمیمات درستی اتخاذ نمائیم.

به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان : استاندار کرمان با اشاره به اینکه مسیر اصلی توسعه استان کرمان را می توان با جمع‌آوری دقیق آمار و اطلاعات طی کرد، گفت: با اجرای مناسب سرشماری عمومی کشاورزی و دریافت اطلاعات و آمار دقیق می‌توانیم تصمیمات درستی اتخاذ نمائیم.


علیرضا رزم‌حسینی در جلسه ستاد سرشماری عمومی کشاورزی استان کرمان که در سالن شهید مستقیمی استانداری کرمان برگزار شد، افزود: اجرای سرشماری عمومی کشاورزی به اجرای مناسب برنامه ششم توسعه کمک می‌کند.
وی خاطر نشان کرد: هرچند آمار کلی در زمینه کشاورزی استان کرمان ارائه می‌شود اما با اجرای طرح سرشماری عمومی کشاورزی می‌توان به آمار دقیق درباره نوع کشت، نحوه آبیاری و ... دست یافت و تصمیمات کارشناسی‌تری اتخاذ کرد.
استاندار کرمان با تاکید بر اینکه کشاورزی استان کرمان می تواند با مدیریت صحیح آب برای آیندگان نیز باقی بماند، یادآور شد: توسعه کشاورزی باید در بخش صنایع گلخانه‌ای و کشت‌های جدید مانند زعفران و محصولات با نیاز آبی کم صورت گیرد.
رزم حسینی با اشاره به اینکه مدیریت اقتصادی در بخش کشاورزی اعمال نشده است، گفت: کشاورزان با آب رایگانی که در اختیار دارند محصولاتی را کشت می‌کنند که صرفه اقتصادی ندارد لذا به مدیریت کشت و برداشت نیاز داریم.
وی افزود: بزرگان و کارآفرینان بخش کشاورزی استان کرمان باید شناسایی شوند تا از ظرفیت آنها برای توسعه بخش کشاورزی بهره ببریم.
مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات استانداری کرمان نیز در ادامه جلسه با اشاره به اینکه سرشماری کشاورزی مبنای جمع‌آوری آمار مربوط به این بخش است،گفت: بخش کشاورزی تامین‌کننده امنیت غذایی کشور است و سهم عمده‌ای در اشتغال دارد به نحوی که 18 درصد شاغلان در بخش کشاورزی مشغول به‌کار می باشند.
مهرداد محمدی‌سلیمانی با تاکید بر اینکه کشاورزی در استان کرمان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده و کرمان تنها استانی است که دارای دو اداره کل جهاد کشاورزی است، افزود: استان کرمان در تولید بسیاری از محصولات کشاورزی رتبه نخست را دارد و میزان تولیدات محصولات کشاورزی در این خطه قابل توجه است.
وی از اجرای طرح سرشماری عمومی کشاورزی از 5 مهر تا 18 آبان در استان کرمان خبر داد و یادآور شد:این سرشماری با استفاده از تبلت و به‌صورت الکترونیکی شکل خواهد گرفت و اطلاعات قبلی به عنوان پایه در اختیار ماموران سرشماری قرار می‌گیرد و اطلاعات جدید در سرور مرکزی ذخیره می‌شود.
مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات استانداری کرمان با اشاره به راه‌اندازی ستاد سرشماری عمومی کشاورزی در استانداری کرمان و 23 ستاد در شهرستان‌های تابعه استان کرمان، گفت:بیشترین تعداد آمارگیران در شهرستان‌های جیرفت، رفسنجان، سیرجان و کرمان فعالیت می‌کنند.منبع :
بازدید : ۹۲۰


مطالب مرتبط با این موضوع :