مکان فعلی :
اخبار :

۱۳۹۲/۰۷/۲۲

ایتالیایی‌ها و آلمانی‌ها در سیرجان کارخانه فولاد می‌سازند

جام جم آنلاین :قرارداد ساخت کارخانه فولادسازی سیرجان به ظرفیت یک میلیون تن بین شرکت ایتالیایی تنوا (Tenova) و شرکت ایرانی ـ آلمانی MMTE و ایمیدرو (سازمان توسعه معادن و صنایع معدنی ایران) به امضا رسید. به گزارش ایلنا، مهدی کرباسیان، رئیس ایمیدرو در مراسم امضای قرارداد ساخت این کارخانه اظهار کرد: این طرح با یک میلیون تن ظرفیت تولید با سرمایه ۳۰۰۰ میلیارد ریال از سوی صندوق بازنشستگی ملی مس و شرکت گل گهر راه اندازی شده است. وی با اشاره به این که راه اندازی چنین طرح هایی به افزایش میزان اشتغال در کشور کمک خواهد کرد، افزود: حمایت از سرمایه گذاری های داخلی و خارجی و توسعه بخش خصوصی، از سیاست های اصلی دولت یازدهم است. کرباسیان خاطرنشان کرد: طرح هایی در ایمیدرو به امضا می رسد که در اجرای آن اطمینان داشته باشیم. وی با ابراز علاقه از همکاری با غربی ها گفت: ایران به دنبال صلح و دوستی است و از غربی ها می خواهیم دست از بدخلقی شان بردارند و از آنها برای سرمایه گذاری در بخش معدن ایران دعوت می کنیم. علی عباسلو، مدیرعامل شرکت مجتمع جهان فولاد سیرجان نیز درخصوص امضای قرارداد ساخت کارخانه فولادسازی ایران و ایتالیا خاطرنشان کرد: ارزش این قرارداد در بخش ارزی ۷۹ میلیون یورو و در بخش ریالی بالغ بر ۳۰۰۰ میلیارد ریال است. این طرح بخشی از مجموعه طرح آهن اسفنجی، فولادسازی و محصولات نوردی در منطقه سیرجان است. عباسلو با اشاره به این که کنسرسیومی متشکل از شرکت ایتالیایی تنوا و شرکت ایرانی-آلمانی MMTE اجرای طرح یک میلیون تنی فولاد سیرجان را بر عهده دارد، گفت: طرح آهن اسفنجی سیرجان تا پایان امسال به بهره برداری خواهد رسید. وی خاطرنشان کرد: اجرای این گونه پروژه ها از خروج ارز، شمش و خام فروشی جلوگیری خواهد کرد. در ادامه این مراسم، انریکه گارزونه معاون ارشد بخش آهن و فولاد شرکت تنوای ایتالیا خاطرنشان کرد: این شرکت تولیدکننده فولاد است و در آمریکای جنوبی، ژاپن، اندونزی و رومانی محصولات فولادی تولید می کند و با تولید ۱۵ میلیون تن فولاد در سال ۲۵ میلیارد دلار عملکرد مالی دارد. وی افزود: با وجود مشکلات بین المللی به وجود آمده، به حضور خود در صنعت فولادسازی ایران ادامه می دهیم و در همین خصوص چند طرح در فولاد مبارکه نیز در دست اجرا داریم. طرح هایی در شادگان، یزد، کرمان و...  نیز در دست مطالعه داریم و همکاری با صنعت فولاد ایران را توسعه خواهیم داد.

جام جم آنلاین :قرارداد ساخت کارخانه فولادسازی سیرجان به ظرفیت یک میلیون تن بین شرکت ایتالیایی تنوا (Tenova) و شرکت ایرانی ـ آلمانی MMTE و ایمیدرو (سازمان توسعه معادن و صنایع معدنی ایران) به امضا رسید.

به گزارش ایلنا، مهدی کرباسیان، رئیس ایمیدرو در مراسم امضای قرارداد ساخت این کارخانه اظهار کرد: این طرح با یک میلیون تن ظرفیت تولید با سرمایه 3000 میلیارد ریال از سوی صندوق بازنشستگی ملی مس و شرکت گل گهر راه اندازی شده است.

وی با اشاره به این که راه اندازی چنین طرح هایی به افزایش میزان اشتغال در کشور کمک خواهد کرد، افزود: حمایت از سرمایه گذاری های داخلی و خارجی و توسعه بخش خصوصی، از سیاست های اصلی دولت یازدهم است.

کرباسیان خاطرنشان کرد: طرح هایی در ایمیدرو به امضا می رسد که در اجرای آن اطمینان داشته باشیم.

وی با ابراز علاقه از همکاری با غربی ها گفت: ایران به دنبال صلح و دوستی است و از غربی ها می خواهیم دست از بدخلقی شان بردارند و از آنها برای سرمایه گذاری در بخش معدن ایران دعوت می کنیم.

علی عباسلو، مدیرعامل شرکت مجتمع جهان فولاد سیرجان نیز درخصوص امضای قرارداد ساخت کارخانه فولادسازی ایران و ایتالیا خاطرنشان کرد: ارزش این قرارداد در بخش ارزی 79 میلیون یورو و در بخش ریالی بالغ بر 3000 میلیارد ریال است. این طرح بخشی از مجموعه طرح آهن اسفنجی، فولادسازی و محصولات نوردی در منطقه سیرجان است.

عباسلو با اشاره به این که کنسرسیومی متشکل از شرکت ایتالیایی تنوا و شرکت ایرانی-آلمانی MMTE اجرای طرح یک میلیون تنی فولاد سیرجان را بر عهده دارد، گفت: طرح آهن اسفنجی سیرجان تا پایان امسال به بهره برداری خواهد رسید.

وی خاطرنشان کرد: اجرای این گونه پروژه ها از خروج ارز، شمش و خام فروشی جلوگیری خواهد کرد.

در ادامه این مراسم، انریکه گارزونه معاون ارشد بخش آهن و فولاد شرکت تنوای ایتالیا خاطرنشان کرد: این شرکت تولیدکننده فولاد است و در آمریکای جنوبی، ژاپن، اندونزی و رومانی محصولات فولادی تولید می کند و با تولید 15 میلیون تن فولاد در سال 25 میلیارد دلار عملکرد مالی دارد.

وی افزود: با وجود مشکلات بین المللی به وجود آمده، به حضور خود در صنعت فولادسازی ایران ادامه می دهیم و در همین خصوص چند طرح در فولاد مبارکه نیز در دست اجرا داریم. طرح هایی در شادگان، یزد، کرمان و...  نیز در دست مطالعه داریم و همکاری با صنعت فولاد ایران را توسعه خواهیم داد.منبع :
بازدید : ۸۴۶


مطالب مرتبط با این موضوع :