مکان فعلی :
اخبار :

۱۳۹۲/۰۷/۲۲

نهال قهوه برای نخستین بار در چابهار کشت شد

جام جم آنلاین :یکی از کارآفرینان فعال در بخش کشاورزی برای نخستین بار موفق به تولید بیش از دو هزار اصله نهال قهوه در چابهار شد. به گزارش سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار این کارآفرین همچنین کشت سه هزار اصله نهال پرورشی را در دست اقدام دارد. هدف از این اقدام علاوه بر معرفی توانمندیهای اقلیمی چابهار، ایجاد اشتغال برای ۵۰ نفر به صورت مستقیم و تعداد زیادی نیروی کار بطور غیرمستقیم بوده است. درخت قهوه تجارتی در مناطق استوایی و زیراستوایی با آب و هوای گرم و مرطوب به ویژه ارتفاعات بلند می روید. بهترین نقاط برای پرورش این درختچه مناطق مرتفع کوهستانی واقع در خط استوا با آب و هوای گرم و مرطوب است. بذر قهوه در مدت شش ماه به نهال تبدیل شده و نهال آن نیز در مدت ۲.۵ سال به بهره برداری می رسد. چابهار به لحاظ شرایط آب و هوایی مناسب از جایگاه ویژه برای کشت این محصول برخوردار است و توانمندی تبدیل شدن به پایلوت کشت قهوه در کشور را دارا است. (ایرنا)

جام جم آنلاین :یکی از کارآفرینان فعال در بخش کشاورزی برای نخستین بار موفق به تولید بیش از دو هزار اصله نهال قهوه در چابهار شد.

به گزارش سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار این کارآفرین همچنین کشت سه هزار اصله نهال پرورشی را در دست اقدام دارد.
هدف از این اقدام علاوه بر معرفی توانمندیهای اقلیمی چابهار، ایجاد اشتغال برای ۵۰ نفر به صورت مستقیم و تعداد زیادی نیروی کار بطور غیرمستقیم بوده است.
درخت قهوه تجارتی در مناطق استوایی و زیراستوایی با آب و هوای گرم و مرطوب به ویژه ارتفاعات بلند می روید. بهترین نقاط برای پرورش این درختچه مناطق مرتفع کوهستانی واقع در خط استوا با آب و هوای گرم و مرطوب است.
بذر قهوه در مدت شش ماه به نهال تبدیل شده و نهال آن نیز در مدت 2.5 سال به بهره برداری می رسد.
چابهار به لحاظ شرایط آب و هوایی مناسب از جایگاه ویژه برای کشت این محصول برخوردار است و توانمندی تبدیل شدن به پایلوت کشت قهوه در کشور را دارا است. (ایرنا)منبع :
بازدید : ۸۸۸


مطالب مرتبط با این موضوع :