مکان فعلی :
اخبار :

۱۳۹۲/۰۶/۱۸

نتایج کنکور سراسری ۹۲، ۲۱ شهریور

جام جم آنلاین :رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: امکان اعلام نتایج نهایی آزمون سراسری سال ۹۲ زودتر از موعد مقرر شده در ۲۱ شهریور ماه امکان ندارد. ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: با توجه به برنامه زمان بندی شده در سازمان امکان اعلام نتایج نهایی ۹۲ زودتر از زمان تعیین شده وجود ندارد. وی افزود: در دو هفته گذشته اسامی ۳۰ هزار نفر از پذیرفته شدگان دانشگاه شاهد و فرهنگیان را اعلام کرده ایم و این داوطلبان برای پذیرش در مرحله دوم، دو هفته زمان داشتند که مصاحبه هایشان را انجام دهند. خدایی خاطرنشان کرد: این پروسه زمانی تا هفته جاری به طول می انجامد و همچنین فرآیند گزینش علمی داوطلبان حدود چهار یا پنج روز طول می کشد. وی تاکید کرد: طبق این برنامه ریزی اعلام نتایج نهایی کنکور را برای روز ۲۱ شهریورماه در نظر گرفته ایم و فقط ممکن است این زمان یکی دو روز عقب بیفتد اما اعلام نتایج زودتر از این زمان ممکن نیست. رئیس سازمان سنجش آموزش کشور افزود: پیشنهاد ما به دانشگاه ها این بود که برای ورودی های جدید برنامه افتتاحیه ای جدا از سایر داوطلبان برگزار شود و دانشگاه ها در صورت امکان اردوی آشنایی را یک هفته دیرتر برای ورودی های جدید برگزار کنند. خدایی تاکید کرد: اما در بحث تحصیلات تکمیلی اعلام نتایج به شکلی پیش رفت که دانشگاه ها مشکلی برای آغاز سال تحصیلی برای دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری ندارند، اما به دلیل فشردگی برنامه و فرآیندهای داخل سیستم آزمون سراسری مثل فرصت ۱۰ روزه انتخاب رشته این امکان برای مقطع کارشناسی وجود ندارد.(فارس)

جام جم آنلاین :رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: امکان اعلام نتایج نهایی آزمون سراسری سال ۹۲ زودتر از موعد مقرر شده در ۲۱ شهریور ماه امکان ندارد.

ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: با توجه به برنامه زمان بندی شده در سازمان امکان اعلام نتایج نهایی 92 زودتر از زمان تعیین شده وجود ندارد.

وی افزود: در دو هفته گذشته اسامی 30 هزار نفر از پذیرفته شدگان دانشگاه شاهد و فرهنگیان را اعلام کرده ایم و این داوطلبان برای پذیرش در مرحله دوم، دو هفته زمان داشتند که مصاحبه هایشان را انجام دهند.

خدایی خاطرنشان کرد: این پروسه زمانی تا هفته جاری به طول می انجامد و همچنین فرآیند گزینش علمی داوطلبان حدود چهار یا پنج روز طول می کشد.

وی تاکید کرد: طبق این برنامه ریزی اعلام نتایج نهایی کنکور را برای روز 21 شهریورماه در نظر گرفته ایم و فقط ممکن است این زمان یکی دو روز عقب بیفتد اما اعلام نتایج زودتر از این زمان ممکن نیست.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور افزود: پیشنهاد ما به دانشگاه ها این بود که برای ورودی های جدید برنامه افتتاحیه ای جدا از سایر داوطلبان برگزار شود و دانشگاه ها در صورت امکان اردوی آشنایی را یک هفته دیرتر برای ورودی های جدید برگزار کنند.

خدایی تاکید کرد: اما در بحث تحصیلات تکمیلی اعلام نتایج به شکلی پیش رفت که دانشگاه ها مشکلی برای آغاز سال تحصیلی برای دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری ندارند، اما به دلیل فشردگی برنامه و فرآیندهای داخل سیستم آزمون سراسری مثل فرصت 10 روزه انتخاب رشته این امکان برای مقطع کارشناسی وجود ندارد.(فارس)منبع :
بازدید : ۱۰۶۶


مطالب مرتبط با این موضوع :