مکان فعلی :
اخبار :

۱۳۹۲/۰۴/۲۵

تشکیل کلاس زبان برای دانش‌آموزان دوره متوسطه

جام جم آنلاین :معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه تمام دانش‌آموزان دوره متوسطه (متوسطه اول و متوسطه دوم) می‌توانند در کلاس‌های زبان ثبت‌نام کنند، گفت: شرکت دانش‌آموزان در این کلاس‌ها داوطلبانه و اختیاری است. ابراهیم سحرخیز، معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش با اشاره به تفاهم نامه منعقد شده بین آموزش و پرورش با کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مبنی بر تشکیل کلاس های آموزش زبان انگلیسی در مدارس با استانداردها و محتوای آموزشی کانون زبان ایران اظهار داشت: این طرح با هدف «پاسخگویی به نیاز و استقبال دانش آموزان»، «ارتقای کیفیت کلاس های فوق برنامه آموزش زبان انگلیسی» و «حضور دانش آموزان در محیط های مناسب آموزشی برای زبان آموزی» انجام می شود. وی با بیان اینکه کلاس های آموزش زبان به دو شیوه در مدارس تشکیل می شود، گفت: در شیوه اول، کلاس زبان آموزی در نوبت دوم (نوبت خالی) مدارس و در چارچوب کلاس های فوق برنامه مدارس تشکیل می شود. سحرخیز ادامه داد: در این شیوه تمام دانش آموزان دوره متوسطه (متوسطه اول و متوسطه دوم) می توانند براساس سطوح تعیین شده توسط کانون با رعایت سایر مقررات در این کلاس ها ثبت نام کنند. وی افزود: ثبت نام از دانش آموزان با رعایت جنسیت انجام می شود و رعایت جنسیت برای مدرسان کلاس ها نیز الزامی است. معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: اصولاً ثبت نام در این کلاس ها محدود به دانش آموزان مدرسه محل اجرای کلاس ها می باشد، گرچه دانش آموزان سایر مدارس نیز مجاز به ثبت نام هستند. وی با اشاره به این که مدرسان کلاس های زبان آموزی باید از نظر علمی طبق معیارهای مورد تأیید کانون زبان ایران انتخاب شوند، گفت: در ابتدا باید از معلمان زبان شاغل در آموزش و پرورش که شرایط تدریس در این کلاس ها را دارا هستند، استفاده کرد اما اگر تعداد معلمان پاسخگوی نیاز و تقاضای مدارس نباشد، می توان از مدرسان کانون زبان با رعایت ماده «۵» آیین نامه نحوه ارائه خدمات آموزشی و پرورشی فوق برنامه مدارس دولتی با حفظ رابطه قبلی با کانون و بدون ایجاد رابطه حقوقی و کاری با آموزش و پرورش استفاده کرد. ( فارس)

جام جم آنلاین :معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه تمام دانش‌آموزان دوره متوسطه (متوسطه اول و متوسطه دوم) می‌توانند در کلاس‌های زبان ثبت‌نام کنند، گفت: شرکت دانش‌آموزان در این کلاس‌ها داوطلبانه و اختیاری است.

ابراهیم سحرخیز، معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش با اشاره به تفاهم نامه منعقد شده بین آموزش و پرورش با کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مبنی بر تشکیل کلاس های آموزش زبان انگلیسی در مدارس با استانداردها و محتوای آموزشی کانون زبان ایران اظهار داشت: این طرح با هدف «پاسخگویی به نیاز و استقبال دانش آموزان»، «ارتقای کیفیت کلاس های فوق برنامه آموزش زبان انگلیسی» و «حضور دانش آموزان در محیط های مناسب آموزشی برای زبان آموزی» انجام می شود.

وی با بیان اینکه کلاس های آموزش زبان به دو شیوه در مدارس تشکیل می شود، گفت: در شیوه اول، کلاس زبان آموزی در نوبت دوم (نوبت خالی) مدارس و در چارچوب کلاس های فوق برنامه مدارس تشکیل می شود.

سحرخیز ادامه داد: در این شیوه تمام دانش آموزان دوره متوسطه (متوسطه اول و متوسطه دوم) می توانند براساس سطوح تعیین شده توسط کانون با رعایت سایر مقررات در این کلاس ها ثبت نام کنند.

وی افزود: ثبت نام از دانش آموزان با رعایت جنسیت انجام می شود و رعایت جنسیت برای مدرسان کلاس ها نیز الزامی است.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: اصولاً ثبت نام در این کلاس ها محدود به دانش آموزان مدرسه محل اجرای کلاس ها می باشد، گرچه دانش آموزان سایر مدارس نیز مجاز به ثبت نام هستند.

وی با اشاره به این که مدرسان کلاس های زبان آموزی باید از نظر علمی طبق معیارهای مورد تأیید کانون زبان ایران انتخاب شوند، گفت: در ابتدا باید از معلمان زبان شاغل در آموزش و پرورش که شرایط تدریس در این کلاس ها را دارا هستند، استفاده کرد اما اگر تعداد معلمان پاسخگوی نیاز و تقاضای مدارس نباشد، می توان از مدرسان کانون زبان با رعایت ماده «5» آیین نامه نحوه ارائه خدمات آموزشی و پرورشی فوق برنامه مدارس دولتی با حفظ رابطه قبلی با کانون و بدون ایجاد رابطه حقوقی و کاری با آموزش و پرورش استفاده کرد. ( فارس)منبع :
بازدید : ۸۹۵


مطالب مرتبط با این موضوع :