مکان فعلی :
اخبار :

۱۳۹۲/۰۲/۰۴

بازنشستگی درمشاغل زیان‌آور با ۷۳۰۰ روز کارکرد

جام جم آنلاین :نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه صبح امروز (سه‌شنبه) طرح استفساریه‌ای را به تصویب رساندند که به موجب آن اگر فردی حداقل ۷۳۰۰ روز در یک شغل زیان‌آور اشتغال داشته باشد مستمری بازنشستگی دریافت می‌کند. در طرح استفساریه جزء یک بند «ب» تبصره ۲ ماده ۷۶ قانون تامین اجتماعی آمده آیا مراد قانونگذار از عبارت «افرادی که حداقل ۲۰ سال متوالی و ... اشتغال داشته باشند» داشتن حداقل ۷۳۰۰ روز اشتغال در یک یا چند شغل زیان‌آور، در یک یا چند کارگاه است؟ که بر اساس نظر مجلس پاسخ به این استفساریه مثبت است و در آن آمده که توالی اشتغال به قوت خود باقی است. بر این اساس ۷۳۰۰ روز اشتغال در مشاغل زیان‌آور فرد را مشمول دریافت مستمری بازنشستگی خواهد کرد. نمایندگان مجلس با ۱۸۸ رای موافق، چهار رای مخالف و ۱۰ رای ممتنع از مجموع ۲۲۴ نماینده حاضر با این طرح موافقت کردند.(ایسنا)

جام جم آنلاین :نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه صبح امروز (سه‌شنبه) طرح استفساریه‌ای را به تصویب رساندند که به موجب آن اگر فردی حداقل 7300 روز در یک شغل زیان‌آور اشتغال داشته باشد مستمری بازنشستگی دریافت می‌کند.

در طرح استفساریه جزء یک بند «ب» تبصره 2 ماده 76 قانون تامین اجتماعی آمده آیا مراد قانونگذار از عبارت «افرادی که حداقل 20 سال متوالی و ... اشتغال داشته باشند» داشتن حداقل 7300 روز اشتغال در یک یا چند شغل زیان‌آور، در یک یا چند کارگاه است؟ که بر اساس نظر مجلس پاسخ به این استفساریه مثبت است و در آن آمده که توالی اشتغال به قوت خود باقی است.

بر این اساس 7300 روز اشتغال در مشاغل زیان‌آور فرد را مشمول دریافت مستمری بازنشستگی خواهد کرد.

نمایندگان مجلس با 188 رای موافق، چهار رای مخالف و 10 رای ممتنع از مجموع 224 نماینده حاضر با این طرح موافقت کردند.(ایسنا)منبع :
بازدید : ۵۱۲


مطالب مرتبط با این موضوع :