مکان فعلی :
اخبار :

۱۳۹۱/۰۴/۰۸

آغاز برداشت زردآلو از ۹۹۰ هکتار باغ‌های جیرفت

جام جم آنلاین: مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جیرفت گفت: کار برداشت محصول زردآلو از اراضی باغی این شهرستان آغاز شد. " محمد حسن کردستانی" صبح امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه منطقه جیرفت ۹۹۰ هکتار اراضی باغی زیر کشت دیمی و آبی دارد، گفت: ۹۹۰ ‎هکتار از زمین‌های کشاورزی منطقه جیرفت به تولید زردآلو اختصاص دارد. وی افزود: بیشترین سطح زیر کشت مربوط به منطقه ساردوئیه با سطح ۵۲۰ هکتار است و مابقی مربوط مناطق جبالبارز، اسفندقه، دلفارد، بحراسمان و میجان است. مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جیرفت گفت: امسال به دلیل خسارت سرمازدگی عملکرد در این منطقه بسیار پایین است و در هر هکتار از باغ‌های منطقه جیرفت بیش از ۴.۵ تن زرد آلو برداشت می‌شود. کردستانی خاطرنشان کرد: کشاورزان جیرفت از باغ‌های بارور خود بیش از ۵۵۰ هزار تن در سال محصول باغی برداشت می‌کنند که سهم باغ‌های زردآلو بیش از ۴ هزار تن است که به بازار عرضه می‌شود. وی گفت: برداشت محصول زردآلود از باغ‌های شهرستان جیرفت تا پایان تیر ماه ادامه دارد. مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جیرفت گفت: انواع زرد آلو در این منطقه شامل قرمز شاهرودی، قیصی، کرجی، نخجوان شمس و نژادبومی است.(فارس)

جام جم آنلاین: مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جیرفت گفت: کار برداشت محصول زردآلو از اراضی باغی این شهرستان آغاز شد.

" محمد حسن کردستانی" صبح امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه منطقه جیرفت 990 هکتار اراضی باغی زیر کشت دیمی و آبی دارد، گفت: 990 ‎هکتار از زمین‌های کشاورزی منطقه جیرفت به تولید زردآلو اختصاص دارد.

وی افزود: بیشترین سطح زیر کشت مربوط به منطقه ساردوئیه با سطح 520 هکتار است و مابقی مربوط مناطق جبالبارز، اسفندقه، دلفارد، بحراسمان و میجان است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جیرفت گفت: امسال به دلیل خسارت سرمازدگی عملکرد در این منطقه بسیار پایین است و در هر هکتار از باغ‌های منطقه جیرفت بیش از 4.5 تن زرد آلو برداشت می‌شود.

کردستانی خاطرنشان کرد: کشاورزان جیرفت از باغ‌های بارور خود بیش از 550 هزار تن در سال محصول باغی برداشت می‌کنند که سهم باغ‌های زردآلو بیش از 4 هزار تن است که به بازار عرضه می‌شود.

وی گفت: برداشت محصول زردآلود از باغ‌های شهرستان جیرفت تا پایان تیر ماه ادامه دارد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جیرفت گفت: انواع زرد آلو در این منطقه شامل قرمز شاهرودی، قیصی، کرجی، نخجوان شمس و نژادبومی است.(فارس)منبع :
بازدید : ۴۸۶


مطالب مرتبط با این موضوع :