مکان فعلی :
اخبار :

۱۳۹۰/۱۲/۱۰

اسکار فرهادی ارزشمند بود

جام جم آنلاین: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: اعطای جایزه اسکار به فیلم سینمایی «جدایی نادر از سیمین» موفقیت ارزشمندی بود.این فیلم از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز گرفت، در جشنواره فیلم فجر به عنوان یکی از فیلم های برتر چندین سیمرغ بلورین دریافت کرد و مورد توجه و استقبال مردم ایران و سپس مجامع جهانی قرار گرفت. سید محمد حسینی پس از امضای تفاهم نامه بیمه ای میان وزارت فرهنگ و بیمه ایران درجمع خبرنگاران در پاسخ به این سؤال که چرا برای این موفقیت پیامی صادر نکردید، افزود: سازمان سینمایی و بنیاد فارابی این کار را انجام دادند. وی گفت: فیلم «جدایی نادر از سیمین» کاری بود که از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز گرفت، در جشنواره فیلم فجر به عنوان یکی از فیلم های برتر چندین سیمرغ بلورین دریافت کرد و مورد توجه و استقبال مردم ایران و سپس مجامع جهانی قرار گرفت. وزیر ارشاد با اشاره به این که این نخستین بار است فیلمی از ایران چنین جایزه ای را به خود اختصاص می دهد، افزود: امیدواریم در آینده بازهم شاهد چنین موفقیت هایی برای سینمای کشور باشیم و هنرمندان ما بتوانند در معرفی چهره واقعی کشور و روحیه پر از صفا و صمیمیت ملت ایران در دنیا مؤثر باشند. حسینی با اشاره به تلاش بی وقفه غرب در ارائه چهره نادرست و خشن از مردم ایران در مجامع جهانی، اضافه کرد:‌ قطعاً سینما ، تئاتر، موسیقی و همه هنرها عرصه های مؤثری در ارائه چهره فرهیخته مردم ایران به سراسر دنیا هستند. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پاسخ به این سؤال که چرا معاونان سازمان جدید سینمایی معرفی نشده و این سازمان فعالیت جدی خود را آغاز نکرده است، گفت: به طور طبیعی ادغام یا ارتقای هر سازمان یا وزارتخانه زمان بر و ممکن است چند ماه طول بکشد اما کار از همان ابتدا یعنی همزمان با جشنواره فیلم فجر آغاز شده و بودجه آن نیز در حال اختصاص یافتن است. وی درباره برنامه های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال آینده، افزود: سال آینده فرصتی مغتنم برای فرهنگ و هنر کشور است و با مقدماتی که فراهم شده است شاهد عرضه خدمات بیشتر کمی و کیفی خواهیم بود. حسینی ابراز امیدواری کرد: در سال آینده با حمایت تولید کنندگان شاهد ارتقای جدی و عملی در بخش های کمی و کیفی فعالیت های فرهنگی و هنری باشیم.(واحد مرکزی خبر)

جام جم آنلاین: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: اعطای جایزه اسکار به فیلم سینمایی «جدایی نادر از سیمین» موفقیت ارزشمندی بود.این فیلم از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز گرفت، در جشنواره فیلم فجر به عنوان یکی از فیلم های برتر چندین سیمرغ بلورین دریافت کرد و مورد توجه و استقبال مردم ایران و سپس مجامع جهانی قرار گرفت.

سید محمد حسینی پس از امضای تفاهم نامه بیمه ای میان وزارت فرهنگ و بیمه ایران درجمع خبرنگاران در پاسخ به این سؤال که چرا برای این موفقیت پیامی صادر نکردید، افزود: سازمان سینمایی و بنیاد فارابی این کار را انجام دادند.

وی گفت: فیلم «جدایی نادر از سیمین» کاری بود که از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز گرفت، در جشنواره فیلم فجر به عنوان یکی از فیلم های برتر چندین سیمرغ بلورین دریافت کرد و مورد توجه و استقبال مردم ایران و سپس مجامع جهانی قرار گرفت.

وزیر ارشاد با اشاره به این که این نخستین بار است فیلمی از ایران چنین جایزه ای را به خود اختصاص می دهد، افزود: امیدواریم در آینده بازهم شاهد چنین موفقیت هایی برای سینمای کشور باشیم و هنرمندان ما بتوانند در معرفی چهره واقعی کشور و روحیه پر از صفا و صمیمیت ملت ایران در دنیا مؤثر باشند.

حسینی با اشاره به تلاش بی وقفه غرب در ارائه چهره نادرست و خشن از مردم ایران در مجامع جهانی، اضافه کرد:‌ قطعاً سینما ، تئاتر، موسیقی و همه هنرها عرصه های مؤثری در ارائه چهره فرهیخته مردم ایران به سراسر دنیا هستند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پاسخ به این سؤال که چرا معاونان سازمان جدید سینمایی معرفی نشده و این سازمان فعالیت جدی خود را آغاز نکرده است، گفت: به طور طبیعی ادغام یا ارتقای هر سازمان یا وزارتخانه زمان بر و ممکن است چند ماه طول بکشد اما کار از همان ابتدا یعنی همزمان با جشنواره فیلم فجر آغاز شده و بودجه آن نیز در حال اختصاص یافتن است.

وی درباره برنامه های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال آینده، افزود: سال آینده فرصتی مغتنم برای فرهنگ و هنر کشور است و با مقدماتی که فراهم شده است شاهد عرضه خدمات بیشتر کمی و کیفی خواهیم بود.

حسینی ابراز امیدواری کرد: در سال آینده با حمایت تولید کنندگان شاهد ارتقای جدی و عملی در بخش های کمی و کیفی فعالیت های فرهنگی و هنری باشیم.(واحد مرکزی خبر)منبع :
بازدید : ۸۳۰


مطالب مرتبط با این موضوع :