مکان فعلی :
اخبار :

۱۳۹۰/۱۲/۰۷

"جدایی نادر از سیمین" اسکار فرانسه را هم برد

جام جم آنلاین: "جدایی نادر از سیمین" توانست جایزه بهترین فیلم خارجی زبان جوایز سزار که معادل فرانسوی جایزه اسکار خوانده می‌شود را نصیب خود کند. سی‌وهفتمین مراسم سالانه‌ ‌اعطای جوایز سزار که به اسکار سینمای فرانسه مشهور است‌، شامگاه جمعه ۲۴ فوریه در پاریس برگزار شد و فیلم «جدایی نادر از سیمین» ساخته‌ «اصغر فرهادی» موفق به کسب جایزه‌ بهترین فیلم خارجی شد. «جدایی نادر از سیمین» که ماه گذشته برند‌ه‌ی جایزه بهترین فیلم خارجی از جوایز گلدن گلوب شد، نامزد نهایی جایزه‌ اسکار بهترین فیلم خارجی و بهترین فیلم‌نامه‌ اصلی است. برنده‌ی جایزه‌ خرس طلا و خرس نقره‌ای بهترین بازیگری از جشنواره‌ برلین در فصل جوایز سینمایی هالیوود برنده‌ جوایز‌ جهانی از جمله بهترین فیلم خارجی سال از نگاه انجمن ملی منتقدین آمریکا و انجمن منتقدین فیلم نیویورک و جوایز فیلم مستقل بریتانیا شده و در جوایز سالانه‌ آسیا ـ پاسیفیک نیز بهترین فیلم سال ‌۲۰۱۱ شناخته شد. این جایزه در حالی به فرهادی و فیلمش رسید که تنها  دو روز تا برگزاری مراسم اسکار زمان باقی مانده است. فیلم «هنرمند» نیز به روال دیگر جایزه‌های سال جاری توانست شش جایزه اصلی سزار را نصیب خود کند و به عنوان بهترین فیلم سال نیز انتخاب شود. امسال آثار سرشناسی چون «سخنرانی پادشاه» ساخته‌ تام هوپر (برنده اسکار بهترین فیلم سال ۲۰۱۱)، «قوی سیاه» ساخته دارن آرونوفسکی،‌ «مالیخولیا» ساخته‌ لارس فون تریر و «پسری با یک دوچرخه» ساخته‌ برادران داردن نامزد جایزه‌ بهترین فیلم خارجی جوایز سزار بودند. به گزارش ورایتی، فیلم تحسین‌شده‌ «هنرمند» ساخته‌ میشل هازاناویسیوس» با کسب شش جایزه درخشش فوق‌العاده‌ای داشت و در فاصله‌ دو روز تا برگزاری جوایز اسکار ۲۰۱۲، شانس خود را برای دریافت بیشترین جوایز اسکار افزایش داد. این فیلم صامت و سیاه‌وسفید علاوه‌ بر کسب جایزه‌ بهترین فیلم، توانست جایزه‌ بهترین کارگردانی‌، بهترین‌ فیلم‌برداری،‌ بهترین بازیگر مرد‌ (برنیس بجو) و بهترین موسیقی را به خود اختصاص دهد. «ژان دوژاردین»، بازیگر فیلم «هنرمند» که برای این فیلم جایزه‌ بهترین بازیگر جشنواره کن را گرفت و در گلدن گلوب و بافتا نیز بهترین بازیگر مرد شد، برای کسب جایزه‌ بهترین بازیگر مرد سزار در رقابت با «عمر سای» برای فیلم «غیرقابل تماس» ناکام ماند. «هنرمند» اگرچه در قالب سیاه ‌و سفید و به صورت صامت ساخته شده است، اما در بسیاری از محافل سینمایی منتقدین را وادار به تمجید از خود کرده است. داستان این فیلم مربوط به سال‌های ‌۱۹۲۷ تا ‌۱۹۳۲ در هالیوود است که سینمای صامت درحال افول بود و بازیگران آن دچار مشکل شدند. فیلم «هنرمند» که در جوایز اسکار ۲۰۱۲ نامزد ۱۰ جایزه است، در جشنواره‌ کن نامزد نخل طلا بود و در جشنواره‌ سن‌سباستین جایزه‌ منتخب تماشاگران را کسب کرد. فیلم «خدای کشتار» ساخته‌ «رومن پولانسکی» جایزه‌ بهترین فیلم‌نامه اقتباسی را برای «یاسمین رضا» به همراه آورد. جایزه‌ بهترین فیلم‌نامه‌ اصلی نیز به فیلم «وزیر» اعطا شد.(ایسنا)

جام جم آنلاین: "جدایی نادر از سیمین" توانست جایزه بهترین فیلم خارجی زبان جوایز سزار که معادل فرانسوی جایزه اسکار خوانده می‌شود را نصیب خود کند.

سی‌وهفتمین مراسم سالانه‌ ‌اعطای جوایز سزار که به اسکار سینمای فرانسه مشهور است‌، شامگاه جمعه 24 فوریه در پاریس برگزار شد و فیلم «جدایی نادر از سیمین» ساخته‌ «اصغر فرهادی» موفق به کسب جایزه‌ بهترین فیلم خارجی شد.

«جدایی نادر از سیمین» که ماه گذشته برند‌ه‌ی جایزه بهترین فیلم خارجی از جوایز گلدن گلوب شد، نامزد نهایی جایزه‌ اسکار بهترین فیلم خارجی و بهترین فیلم‌نامه‌ اصلی است.

برنده‌ی جایزه‌ خرس طلا و خرس نقره‌ای بهترین بازیگری از جشنواره‌ برلین در فصل جوایز سینمایی هالیوود برنده‌ جوایز‌ جهانی از جمله بهترین فیلم خارجی سال از نگاه انجمن ملی منتقدین آمریکا و انجمن منتقدین فیلم نیویورک و جوایز فیلم مستقل بریتانیا شده و در جوایز سالانه‌ آسیا ـ پاسیفیک نیز بهترین فیلم سال ‌2011 شناخته شد.

این جایزه در حالی به فرهادی و فیلمش رسید که تنها  دو روز تا برگزاری مراسم اسکار زمان باقی مانده است. فیلم «هنرمند» نیز به روال دیگر جایزه‌های سال جاری توانست شش جایزه اصلی سزار را نصیب خود کند و به عنوان بهترین فیلم سال نیز انتخاب شود.

امسال آثار سرشناسی چون «سخنرانی پادشاه» ساخته‌ تام هوپر (برنده اسکار بهترین فیلم سال 2011)، «قوی سیاه» ساخته دارن آرونوفسکی،‌ «مالیخولیا» ساخته‌ لارس فون تریر و «پسری با یک دوچرخه» ساخته‌ برادران داردن نامزد جایزه‌ بهترین فیلم خارجی جوایز سزار بودند.

به گزارش ورایتی، فیلم تحسین‌شده‌ «هنرمند» ساخته‌ میشل هازاناویسیوس» با کسب شش جایزه درخشش فوق‌العاده‌ای داشت و در فاصله‌ دو روز تا برگزاری جوایز اسکار 2012، شانس خود را برای دریافت بیشترین جوایز اسکار افزایش داد.

این فیلم صامت و سیاه‌وسفید علاوه‌ بر کسب جایزه‌ بهترین فیلم، توانست جایزه‌ بهترین کارگردانی‌، بهترین‌ فیلم‌برداری،‌ بهترین بازیگر مرد‌ (برنیس بجو) و بهترین موسیقی را به خود اختصاص دهد.

«ژان دوژاردین»، بازیگر فیلم «هنرمند» که برای این فیلم جایزه‌ بهترین بازیگر جشنواره کن را گرفت و در گلدن گلوب و بافتا نیز بهترین بازیگر مرد شد، برای کسب جایزه‌ بهترین بازیگر مرد سزار در رقابت با «عمر سای» برای فیلم «غیرقابل تماس» ناکام ماند.

«هنرمند» اگرچه در قالب سیاه ‌و سفید و به صورت صامت ساخته شده است، اما در بسیاری از محافل سینمایی منتقدین را وادار به تمجید از خود کرده است.

داستان این فیلم مربوط به سال‌های ‌1927 تا ‌1932 در هالیوود است که سینمای صامت درحال افول بود و بازیگران آن دچار مشکل شدند.

فیلم «هنرمند» که در جوایز اسکار 2012 نامزد 10 جایزه است، در جشنواره‌ کن نامزد نخل طلا بود و در جشنواره‌ سن‌سباستین جایزه‌ منتخب تماشاگران را کسب کرد.

فیلم «خدای کشتار» ساخته‌ «رومن پولانسکی» جایزه‌ بهترین فیلم‌نامه اقتباسی را برای «یاسمین رضا» به همراه آورد. جایزه‌ بهترین فیلم‌نامه‌ اصلی نیز به فیلم «وزیر» اعطا شد.(ایسنا)منبع :
بازدید : ۴۱۹


مطالب مرتبط با این موضوع :