مکان فعلی :
اخبار :

۱۳۹۰/۱۱/۲۳

پیشرفت ۶۰ درصدی ایمن‌سازی ارگ بم

جام جم آنلاین: فرماندار بم با اشاره به پیشرفت ۶۰ درصدی عملیات ایمن سازی ارگ بم گفت: یکی از مهم‌ترین اهداف سازمان میراث فرهنگی، خروج فوری ارگ بم از فهرست آثار در معرض خطر یونسکو است. حسین شایق در کارگروه منظر فرهنگی بم افزود: تمامی توان خود را برای بازسازی سریع‌تر این اثر تاریخی به کار خواهیم گرفت. وی با اشاره به این‌که ۹۹ درصد آواربرداری در قسمت‌های مختلف ارگ بم انجام شده، تصریح کرد: ۷۰ میلیارد تومان نیز برای تکمیل و بازسازی شهرستان بم اختصاص یافته است. وی گفت: از این اعتبار، ۲ تا ۵ میلیارد تومان برای بازسازی آثار تاریخی این شهرستان اختصاص یافته و بخشی از آن برای تسریع در روند پیشرفت فیزیکی بازسازی ارگ بم است. (ایرنا)

جام جم آنلاین: فرماندار بم با اشاره به پیشرفت 60 درصدی عملیات ایمن سازی ارگ بم گفت: یکی از مهم‌ترین اهداف سازمان میراث فرهنگی، خروج فوری ارگ بم از فهرست آثار در معرض خطر یونسکو است.

حسین شایق در کارگروه منظر فرهنگی بم افزود: تمامی توان خود را برای بازسازی سریع‌تر این اثر تاریخی به کار خواهیم گرفت.

وی با اشاره به این‌که 99 درصد آواربرداری در قسمت‌های مختلف ارگ بم انجام شده، تصریح کرد: 70 میلیارد تومان نیز برای تکمیل و بازسازی شهرستان بم اختصاص یافته است.

وی گفت: از این اعتبار، 2 تا 5 میلیارد تومان برای بازسازی آثار تاریخی این شهرستان اختصاص یافته و بخشی از آن برای تسریع در روند پیشرفت فیزیکی بازسازی ارگ بم است. (ایرنا)منبع :
بازدید : ۴۵۵


مطالب مرتبط با این موضوع :