مکان فعلی :
اخبار :

۱۳۹۰/۱۱/۱۲

بازگشایی میدان گنجعلیخان کرمان در دهه فجر

جام جم آنلاین: میدان تاریخی گنجعلیخان کرمان که مدت ۸ ماه است مورد مرمت و بازسازی قرار گرفته در دهه فجر امسال بازگشایی می‌شود. یکی از نگرانی‌های کرمانی‌ها در آستانه جشن باستانی نوروز و آغاز سفرهای نوروزی تمام نشدن طرح بهسازی یا مرمت میدان تاریخی گنجعلیخان کرمان است که از این میدان به لحاظ ارزش تاریخی و معماری هم ردیف میدان نقش جهان اصفهان یاد می‌شود. صحن این میدان تیر امسال به دلیل بهسازی کاملا تخریب شد و حتی فضای سبز این میدان نیز که شامل چند اصله درخت بود در این عملیات از بین رفت و تنها حوض وسط میدان به دلیل تاریخی بودن بجای ماند. محمدمهدی افضلی، مدیر رسانه‌ای میراث فرهنگی کرمان در خصوص این بنا اظهار کرد: اجرای این عملیات در راستای مرمت کف میدان صورت گرفته است و روند کار هم اکنون در حال انجام است. وی ادامه داد: با اتمام عملیات مرمت، مردم کرمان شاهد یکی از شکیل‌ترین میدان‌های تاریخی کشور خواهند بود که موجب رونق گردشگری شهر کرمان خواهد شد. تمام اصول در مرمت کفپوش میدان صورت گرفته است و در این زمینه هیچ نگرانی وجود ندارد. (مهر)

جام جم آنلاین: میدان تاریخی گنجعلیخان کرمان که مدت 8 ماه است مورد مرمت و بازسازی قرار گرفته در دهه فجر امسال بازگشایی می‌شود.

یکی از نگرانی‌های کرمانی‌ها در آستانه جشن باستانی نوروز و آغاز سفرهای نوروزی تمام نشدن طرح بهسازی یا مرمت میدان تاریخی گنجعلیخان کرمان است که از این میدان به لحاظ ارزش تاریخی و معماری هم ردیف میدان نقش جهان اصفهان یاد می‌شود.

صحن این میدان تیر امسال به دلیل بهسازی کاملا تخریب شد و حتی فضای سبز این میدان نیز که شامل چند اصله درخت بود در این عملیات از بین رفت و تنها حوض وسط میدان به دلیل تاریخی بودن بجای ماند.

محمدمهدی افضلی، مدیر رسانه‌ای میراث فرهنگی کرمان در خصوص این بنا اظهار کرد: اجرای این عملیات در راستای مرمت کف میدان صورت گرفته است و روند کار هم اکنون در حال انجام است.

وی ادامه داد: با اتمام عملیات مرمت، مردم کرمان شاهد یکی از شکیل‌ترین میدان‌های تاریخی کشور خواهند بود که موجب رونق گردشگری شهر کرمان خواهد شد.

تمام اصول در مرمت کفپوش میدان صورت گرفته است و در این زمینه هیچ نگرانی وجود ندارد. (مهر)منبع :
بازدید : ۴۶۱


مطالب مرتبط با این موضوع :