مکان فعلی :
اخبار :

۱۳۹۰/۱۱/۱۱

جشن سده کرمان ثبت ملی شد

جام جم آنلاین: اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: آیین‌های ویژه جشن سده کرمان در فهرست آثار معنوی ثبت ملی شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان، محمد مهدی افضلی با اشاره به اقدامات خوب و مثبت دولت‌های نهم و دهم برای حفظ آیین‌های باستانی و کهن این مرز و بوم‌ اظهار داشت: ثبت ملی جشن سده کرمان در کنار ثبت جهانی نوروز و درج آن در تقویم سازمان ملل گواهی بر این اقدام مهم است. وی با بیان اینکه جشن سده کرمان از آیین‌های کهن این مرز و بوم محسوب می‌شود، عنوان کرد: تمهیدات ویژه‌ای به منظور ایجاد نظم و آرامش در محل برگزاری این جشن‌ اندیشیده شده است. افضلی ابراز داشت: هر سال‌ جمعیت قابل توجهی برای تماشای مراسم جشن سده از داخل و خارج استان کرمان حضور می‌یابند که به دلیل محدودیت مکان برگزاری جشن سده نسبت به تعداد زیاد شرکت کنندگان، برقراری نظم این مکان‌ تابع شرایط خاصی است. وی خاطرنشان کرد: جشن سده کرمان، ۱۰ بهمن ماه جاری از ساعت ۱۴ تا ۱۸ در محل باغچه بداغ‌آباد واقع در انتهای خیابان مهدیه برگزار می‌شود. (فارس)

جام جم آنلاین: اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: آیین‌های ویژه جشن سده کرمان در فهرست آثار معنوی ثبت ملی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان، محمد مهدی افضلی با اشاره به اقدامات خوب و مثبت دولت‌های نهم و دهم برای حفظ آیین‌های باستانی و کهن این مرز و بوم‌ اظهار داشت: ثبت ملی جشن سده کرمان در کنار ثبت جهانی نوروز و درج آن در تقویم سازمان ملل گواهی بر این اقدام مهم است.

وی با بیان اینکه جشن سده کرمان از آیین‌های کهن این مرز و بوم محسوب می‌شود، عنوان کرد: تمهیدات ویژه‌ای به منظور ایجاد نظم و آرامش در محل برگزاری این جشن‌ اندیشیده شده است.

افضلی ابراز داشت: هر سال‌ جمعیت قابل توجهی برای تماشای مراسم جشن سده از داخل و خارج استان کرمان حضور می‌یابند که به دلیل محدودیت مکان برگزاری جشن سده نسبت به تعداد زیاد شرکت کنندگان، برقراری نظم این مکان‌ تابع شرایط خاصی است.

وی خاطرنشان کرد: جشن سده کرمان، 10 بهمن ماه جاری از ساعت 14 تا 18 در محل باغچه بداغ‌آباد واقع در انتهای خیابان مهدیه برگزار می‌شود. (فارس)منبع :
بازدید : ۴۷۷


مطالب مرتبط با این موضوع :