مکان فعلی :
اخبار :

۱۳۹۰/۱۰/۱۳

داروی جدید برای درمان آلزایمر

جام جم آنلاین: پژوهشگران دارویی ساخته اند که می تواند حافظه را بهبود ببخشد و مانع از آسیب مغزی در موش های مبتلا به آلزایمر شود. محققان وقتی داروی مصنوعی «J۱۴۷» را به موش های مبتلا به آلزایمر دادند حافظه آنها بهبود یافت و از بروز آسیب مغزی ناشی بیماری در آنها پیشگیری شد. این ترکیب جدید در صورت استفاده برای بیماران آلزایمری باید مورد آزمایش قرار گیرد. «دیوید شوبرت» سازنده این دارو از آزمایشگاه عصب شناسی سالک گفت: داروی «J۱۴۷» حافظه را در موش های سالم و آلزایمری بهبود می بخشد و همچنین از مغز در برابر نبود ارتباطات «سیناپسی» محافظت می کند. این پژوهشگر افزود: هیچ دارویی در بازار با این دو ویژگی وجود ندارد. در حالی که هنوز تاثیر مثبت و ایمن این دارو بر انسان تایید نشده است اما محققان موسسه سالک اعلام کردند که تحقیقات نشان می دهد که این دارو می تواند درمان مطلوبی برای افراد مبتلا به آلزایمر باشد. (ایرنا)

جام جم آنلاین: پژوهشگران دارویی ساخته اند که می تواند حافظه را بهبود ببخشد و مانع از آسیب مغزی در موش های مبتلا به آلزایمر شود.

محققان وقتی داروی مصنوعی «J147» را به موش های مبتلا به آلزایمر دادند حافظه آنها بهبود یافت و از بروز آسیب مغزی ناشی بیماری در آنها پیشگیری شد.

این ترکیب جدید در صورت استفاده برای بیماران آلزایمری باید مورد آزمایش قرار گیرد.

«دیوید شوبرت» سازنده این دارو از آزمایشگاه عصب شناسی سالک گفت: داروی «J147» حافظه را در موش های سالم و آلزایمری بهبود می بخشد و همچنین از مغز در برابر نبود ارتباطات «سیناپسی» محافظت می کند.

این پژوهشگر افزود: هیچ دارویی در بازار با این دو ویژگی وجود ندارد.

در حالی که هنوز تاثیر مثبت و ایمن این دارو بر انسان تایید نشده است اما محققان موسسه سالک اعلام کردند که تحقیقات نشان می دهد که این دارو می تواند درمان مطلوبی برای افراد مبتلا به آلزایمر باشد. (ایرنا)منبع :
بازدید : ۱۰۱۹


مطالب مرتبط با این موضوع :