مکان فعلی :
اخبار :

۱۳۹۰/۱۰/۱۰

تشابه علایم هپاتیت B با سرماخوردگی

جام جم آنلاین: یک متخصص بیماری های عفونی گفت: افراد باید بیماری هپاتیت B را جدی بگیرند زیرا علائم این بیماری با سرماخوردگی مشابه است. مسعود مردانی، نشانه های بیماری هپاتیتB را ضعف، سستی، بی حالی و بی اشتهایی دانست و افزود: این بیماری در ابتدا شبیه سرماخوردگی و همراه با تب بروز می کند. وی ادامه داد: زمانی که چشم بیمار رو به زردی می رود و بیماری تبدیل به یرقان می شود، تب بیمار از بین رفته و رنگ ادرار وی پررنگ و رنگ مدفوع کم رنگ می شود که همه این نشانه ها دال بر هپاتیت B دارد. مردانی اضافه کرد: علایم این بیماری به صورت خودبه خود و حتی بدون درمان در مدت چهار تا شش هفته برطرف می شود و در پنج درصد بیماران مبتلا به بیماری هپاتیت B ویروس در بدن فرد مبتلا باقی مانده و حالت ناقل هپاتیت ایجاد می کند. این متخصص بیماری های عفونی با بیان اینکه هپاتیت B یک بیماری کبدی است، گفت: هپاتیت باعث تورم کبد و توقف کار طبیعی آن می شود. کبد با عفونت ها مبارزه می کند و باعث می شود خونریزی ها متوقف شود. کبد داروها و سایر سموم را از بدن خارج کرده و در ضمن انرژی را برای زمان مورد نیاز ذخیره می کند. (ایرنا)

جام جم آنلاین: یک متخصص بیماری های عفونی گفت: افراد باید بیماری هپاتیت B را جدی بگیرند زیرا علائم این بیماری با سرماخوردگی مشابه است.

مسعود مردانی، نشانه های بیماری هپاتیتB را ضعف، سستی، بی حالی و بی اشتهایی دانست و افزود: این بیماری در ابتدا شبیه سرماخوردگی و همراه با تب بروز می کند.

وی ادامه داد: زمانی که چشم بیمار رو به زردی می رود و بیماری تبدیل به یرقان می شود، تب بیمار از بین رفته و رنگ ادرار وی پررنگ و رنگ مدفوع کم رنگ می شود که همه این نشانه ها دال بر هپاتیت B دارد.

مردانی اضافه کرد: علایم این بیماری به صورت خودبه خود و حتی بدون درمان در مدت چهار تا شش هفته برطرف می شود و در پنج درصد بیماران مبتلا به بیماری هپاتیت B ویروس در بدن فرد مبتلا باقی مانده و حالت ناقل هپاتیت ایجاد می کند.

این متخصص بیماری های عفونی با بیان اینکه هپاتیت B یک بیماری کبدی است، گفت: هپاتیت باعث تورم کبد و توقف کار طبیعی آن می شود. کبد با عفونت ها مبارزه می کند و باعث می شود خونریزی ها متوقف شود. کبد داروها و سایر سموم را از بدن خارج کرده و در ضمن انرژی را برای زمان مورد نیاز ذخیره می کند. (ایرنا)منبع :
بازدید : ۱۰۴۳


مطالب مرتبط با این موضوع :