مکان فعلی :
اخبار :

۱۳۹۰/۱۰/۰۴

خود ترمیمی قلب با سلول های بنیادی

جام جم آنلاین: پژوهشگران شیوه ای ارایه کردند که سلول های بنیادی را به تولید سلول های قلبی ترغیب می کند.با این روش قلب آسیب دیده می تواند خود را ترمیم کند. دانشمندان چینی، خانواده ای از مولکول ها را شناسایی کرده اند که سلول های بنیادی را به سلول های قلبی ضربان دار تبدیل کنند. دانشمندان معتقدند کشف این مولکول های دارای منشا قلبی، می تواند راه را برای ارایه درمان های جدیدی برای بیماری های قلبی هموارکند. «تائو ژونگ» از دانشگاه «فودان» در شانگهای و مجری این تحقیقات گفت: با وجود پیشرفت های علم پزشکی مدیریت سکته قلبی و نارسایی قلبی هنوز یک چالش مهم است. به گفته وی، ارایه درمان هایی که باززایی عضله های قلبی را در مناطق دچار سکته تحریک کند، برای بیماران قلبی بسیار مهم است.(ایرنا)

جام جم آنلاین: پژوهشگران شیوه ای ارایه کردند که سلول های بنیادی را به تولید سلول های قلبی ترغیب می کند.با این روش قلب آسیب دیده می تواند خود را ترمیم کند.

دانشمندان چینی، خانواده ای از مولکول ها را شناسایی کرده اند که سلول های بنیادی را به سلول های قلبی ضربان دار تبدیل کنند.

دانشمندان معتقدند کشف این مولکول های دارای منشا قلبی، می تواند راه را برای ارایه درمان های جدیدی برای بیماری های قلبی هموارکند.

«تائو ژونگ» از دانشگاه «فودان» در شانگهای و مجری این تحقیقات گفت: با وجود پیشرفت های علم پزشکی مدیریت سکته قلبی و نارسایی قلبی هنوز یک چالش مهم است.

به گفته وی، ارایه درمان هایی که باززایی عضله های قلبی را در مناطق دچار سکته تحریک کند، برای بیماران قلبی بسیار مهم است.(ایرنا)منبع :
بازدید : ۴۶۴


مطالب مرتبط با این موضوع :