مکان فعلی :
اخبار :

۱۳۹۰/۰۹/۲۹

امکان بهره‌مندی از خدمات ICT برای ۵۰ درصد جمعیت روستایی

جام جم آنلاین: رییس هیات عالی نظارت بر ایجاد و بهره‌برداری دفاتر روستایی فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) گفت: امکان بهره‌مندی حدود ۵۰ درصد جمعیت روستایی کشور از خدمات این دفاتر فراهم شده است. به گزارش واحد مرکزی خبر، یوسف‌پور در مراسم افتتاحیه سومین همایش خدمات فناوری اطلاعات و ارتباطات در روستاها افزود: براساس برنامه چهارم توسعه قرار بود ۱۰ هزار دفتر روستایی ICT ایجاد شود که خوشبختانه این برنامه زودتر از حد مقرر در سال ۸۷ محقق شد و بعد از آن نیز هر سال ایجاد ۲۰۰۰ دفتر در دستور کار قرار گرفت. وی با اشاره به این‌که در مرحله نخست ۲۰۰ میلیارد تومان برای ایجاد دفاتر روستایی هزینه شد، گفت: بخش عمده‌ای از ۳۵ هزار و ۵۰۰ روستای کشور از خدمات فناوری و ارتباطات در روستاها بهره‌مند شده‌اند و ۹۵درصد خانه‌های روستایی نیز دارای تلفن خانگی هستند که این توفیقی برای شرکت مخابرات کشور است. یوسف‌پور افزود: هم‌اکنون خدمات منظم بویژه خدمات بانکی در ۱۰ هزار دفتر روستایی ICT عرضه می‌شود، حال آن که تا قبل از ایجاد این دفاتر تنها در ۲۰۰ روستا به صورت سنتی خدمات بانکی عرضه می‌شد. وی اضافه کرد: خدمات دیتا نیز تا قبل از ایجاد دفاتر روستایی ICT در هیچ روستایی عرضه نمی‌شد که اکنون عرضه می‌شود. رییس هیات عالی نظارت بر ایجاد و بهره‌برداری دفاتر روستایی گفت: همچنین از ارزش افزوده خدمات دفاتر ICT روستایی، بستری فراهم شده است که بتوان خدمات سلامت الکترونیکی، بانکداری الکترونیک و کسب و کار الکترونیکی را در قالب خدمات دولت الکترونیک عرضه کرد.

جام جم آنلاین: رییس هیات عالی نظارت بر ایجاد و بهره‌برداری دفاتر روستایی فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) گفت: امکان بهره‌مندی حدود 50 درصد جمعیت روستایی کشور از خدمات این دفاتر فراهم شده است.

به گزارش واحد مرکزی خبر، یوسف‌پور در مراسم افتتاحیه سومین همایش خدمات فناوری اطلاعات و ارتباطات در روستاها افزود: براساس برنامه چهارم توسعه قرار بود 10 هزار دفتر روستایی ICT ایجاد شود که خوشبختانه این برنامه زودتر از حد مقرر در سال 87 محقق شد و بعد از آن نیز هر سال ایجاد 2000 دفتر در دستور کار قرار گرفت.

وی با اشاره به این‌که در مرحله نخست 200 میلیارد تومان برای ایجاد دفاتر روستایی هزینه شد، گفت: بخش عمده‌ای از 35 هزار و 500 روستای کشور از خدمات فناوری و ارتباطات در روستاها بهره‌مند شده‌اند و 95درصد خانه‌های روستایی نیز دارای تلفن خانگی هستند که این توفیقی برای شرکت مخابرات کشور است.

یوسف‌پور افزود: هم‌اکنون خدمات منظم بویژه خدمات بانکی در 10 هزار دفتر روستایی ICT عرضه می‌شود، حال آن که تا قبل از ایجاد این دفاتر تنها در 200 روستا به صورت سنتی خدمات بانکی عرضه می‌شد.

وی اضافه کرد: خدمات دیتا نیز تا قبل از ایجاد دفاتر روستایی ICT در هیچ روستایی عرضه نمی‌شد که اکنون عرضه می‌شود.

رییس هیات عالی نظارت بر ایجاد و بهره‌برداری دفاتر روستایی گفت: همچنین از ارزش افزوده خدمات دفاتر ICT روستایی، بستری فراهم شده است که بتوان خدمات سلامت الکترونیکی، بانکداری الکترونیک و کسب و کار الکترونیکی را در قالب خدمات دولت الکترونیک عرضه کرد.منبع :
بازدید : ۹۰۹


مطالب مرتبط با این موضوع :