مکان فعلی :
اخبار :

۱۳۹۰/۰۷/۲۰

ایران برنده جدال بزرگ

جام جم آنلاین: تیم ملی فوتبال ایران با پیروزی پر گل ۶ بر صفر برابر بحرین عطش انتقام هواداران مشتاق ایرانی را فرو نشاند. به گزارش جام جم آنلاین،تیم ملی فوتبال ایران سه شنبه شب (۱۹ مهر) در سومین دیدار خود در مرحله‌ مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل در قاره‌ آسیا، از ساعت ۱۹:۳۰ در ورزشگاه آزادی و در حضور بیش از ۸۰ هزار هوادار مشتاق برابر بحرین به میدان رفت. تیم ملی فوتبال ایران مقابل بحرینی به میدان رفت که نامش برای ایران یادآور تلخ‌ترین لحظات فوتبال در چند سال اخیر است. واقعه ای که حدود ۱۰سال پیش در ۲۹ مهر سال ۱۳۸۰ در منامه رخ داد و هواداران ایران را از فوتبال بحرین منزجر کرد. اما سه‌شنبه شب در ورزشگاه آزادی تیم ملی ایران با نتیجه پرگل ۶ بر صفر بحرین را درهم شکست تا عمل زشت بحرین که در آن سال با در دست داشتن پرچم عربستان دور افتخار را در میدان زد، جبران کند. نیمه اول این دیدار با گلهای سیدجلال حسینی در دقیقه ۲۱ ، مجتبی جباری ۳۴ و  هادی عقیلی ۴۲ با نتیجه ۳ بر صفر به سود ملی‌پوشان کشورمان به پایان رسید تا بازیکنان بحرین سرافکنده به رختکن بروند.مهمترین اتفاق نیمه نخست این دیدار اخراج رشید الحوتی بازیکن بحرین در ثانیه‌ ۴۰ بازی بود که به دلیل انجام یک تکل خشن روی آندرانیک تیموریان با کارت قرمز داور استرالیایی مواجه شد تا بحرین ۱۰ نفره به بازی ادامه دهد. با شروع نیمه دوم ابتدا آندرانیک تیموریان در دقیقه ۶۲ با شوتی سرکش و مهارنشدنی از فاصله ۳۵ متری گل چهارم را به ثمر رساند. شاگردان کرش که دست بردار نبودند توسط کریم انصاری فر در دقیقه ۷۶ گل پنجم را به بحرینی‌ها هدیه کرده و تاکتیک برتر خود را به رخ حریف کشیدند. گل دقیقه ۸۴ غلامرضا رضایی روی ارسال زیبای خسرو حیدری  کابوس بحرین را کامل کرد تا بازی با همین نتیجه خاتمه یابد و خاطره ای برای بحرین باقی گذارد که شاید تا سالهای سال آن را فراموش نکند. پیتر گرین داور استرالیایی و کمک های هم وطنش که قضاوت این دیدار را به عهده داشتند با تصمیم‌گیری‌های صحیح نمایش خوبی را از خود نشان دادند. در این دیدار حسین ماهینی دقیقه ۴۶ به جای میلاد میداوودی، کریم انصاری‌فر دقیقه ۶۶ به جای مجتبی جباری و غلامرضا رضایی در دقیقه ۷۳ به جای محمد قاضی به دستور کرش وارد زمین شدند که گل های انصاری فر و رضایی نشانه تدبیر هوشمندانه سرمربی پرتغالی کشورمان در تعویض‌ها بود. میلاد میداوودی و آندرانیک تیموریان در این دیدار از داور کارت زرد دریافت کردند.پیش از آغاز این دیدار، سایت فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) مصاف ایران و بحرین را جدال بزرگ مرحله مقدماتی جام جهانی برزیل در قاره آسیا معرفی کرده بود. تیم ملی ایران اکنون با ۷ امتیاز مقتدرانه در صدر جدول گروه E رقابت‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل در آسیا قرار دارد.

جام جم آنلاین: تیم ملی فوتبال ایران با پیروزی پر گل 6 بر صفر برابر بحرین عطش انتقام هواداران مشتاق ایرانی را فرو نشاند.

به گزارش جام جم آنلاین،تیم ملی فوتبال ایران سه شنبه شب (19 مهر) در سومین دیدار خود در مرحله‌ مقدماتی جام جهانی 2014 برزیل در قاره‌ آسیا، از ساعت 19:30 در ورزشگاه آزادی و در حضور بیش از 80 هزار هوادار مشتاق برابر بحرین به میدان رفت.

تیم ملی فوتبال ایران مقابل بحرینی به میدان رفت که نامش برای ایران یادآور تلخ‌ترین لحظات فوتبال در چند سال اخیر است. واقعه ای که حدود 10سال پیش در 29 مهر سال 1380 در منامه رخ داد و هواداران ایران را از فوتبال بحرین منزجر کرد.

اما سه‌شنبه شب در ورزشگاه آزادی تیم ملی ایران با نتیجه پرگل 6 بر صفر بحرین را درهم شکست تا عمل زشت بحرین که در آن سال با در دست داشتن پرچم عربستان دور افتخار را در میدان زد، جبران کند.

نیمه اول این دیدار با گلهای سیدجلال حسینی در دقیقه 21 ، مجتبی جباری 34 و  هادی عقیلی 42 با نتیجه 3 بر صفر به سود ملی‌پوشان کشورمان به پایان رسید تا بازیکنان بحرین سرافکنده به رختکن بروند.

مهمترین اتفاق نیمه نخست این دیدار اخراج رشید الحوتی بازیکن بحرین در ثانیه‌ 40 بازی بود که به دلیل انجام یک تکل خشن روی آندرانیک تیموریان با کارت قرمز داور استرالیایی مواجه شد تا بحرین 10 نفره به بازی ادامه دهد.

با شروع نیمه دوم ابتدا آندرانیک تیموریان در دقیقه 62 با شوتی سرکش و مهارنشدنی از فاصله 35 متری گل چهارم را به ثمر رساند.

شاگردان کرش که دست بردار نبودند توسط کریم انصاری فر در دقیقه 76 گل پنجم را به بحرینی‌ها هدیه کرده و تاکتیک برتر خود را به رخ حریف کشیدند.

گل دقیقه 84 غلامرضا رضایی روی ارسال زیبای خسرو حیدری  کابوس بحرین را کامل کرد تا بازی با همین نتیجه خاتمه یابد و خاطره ای برای بحرین باقی گذارد که شاید تا سالهای سال آن را فراموش نکند.

پیتر گرین داور استرالیایی و کمک های هم وطنش که قضاوت این دیدار را به عهده داشتند با تصمیم‌گیری‌های صحیح نمایش خوبی را از خود نشان دادند.

در این دیدار حسین ماهینی دقیقه 46 به جای میلاد میداوودی، کریم انصاری‌فر دقیقه 66 به جای مجتبی جباری و غلامرضا رضایی در دقیقه 73 به جای محمد قاضی به دستور کرش وارد زمین شدند که گل های انصاری فر و رضایی نشانه تدبیر هوشمندانه سرمربی پرتغالی کشورمان در تعویض‌ها بود.

میلاد میداوودی و آندرانیک تیموریان در این دیدار از داور کارت زرد دریافت کردند.

پیش از آغاز این دیدار، سایت فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) مصاف ایران و بحرین را جدال بزرگ مرحله مقدماتی جام جهانی برزیل در قاره آسیا معرفی کرده بود.

تیم ملی ایران اکنون با 7 امتیاز مقتدرانه در صدر جدول گروه E رقابت‌های مقدماتی جام جهانی 2014 برزیل در آسیا قرار دارد.منبع :
بازدید : ۸۷۴


مطالب مرتبط با این موضوع :