مکان فعلی :
اخبار :

۱۳۹۰/۰۷/۱۷

استعفای موفق‌ترین سرمربی تکواندو

جام جم آنلاین: پس از کلی حرف و حدیث و درخواست های کارشناسان برای حمایت از رشته‌های مدال‌آور ورزش ایران، کمیته ملی المپیک برای سرمربیان ۴ رشته کشتی آزاد و فرنگی، وزنه‌برداری و تکواندو حقوق ۵ میلیونی تعیین کرد، اما این مبلغ به درستی به رضا مهماندوست سرمربی تیم ملی تکواندو پرداخت نشد تا او از سمتش استعفا کند. رضا مهماندوست که به گواه کارشناسان و منتقدان از زمان برعهده گرفتن هدایت تیم ملی تکواندو، نتایج بی‌نظیری را در تاریخ این رشته کسب کرده است حالا در شرایطی که کمتر از ۱۰ ماه دیگر باید با تمرکز کامل ملی‌پوشان تکواندو را به عنوان پرامیدترین ورزشکاران ایران برای کسب مدال طلا در المپیک لندن هدایت کند در اعتراض به نحوه پرداخت حقوق ماهیانه‌اش از سمت خود کناره‌گیری کرده است تا این رشته با حاشیه و شاید چالشی جدی مواجه شود. مهماندوست: فریبم دادند مهماندوست معتقد است بسان محمد بنا، غلامرضا محمدی و کورش باقری همتایانش در تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی و وزنه‌برداری، باید علاوه بر حقوق ماهانه ۵ میلیونی کمیته ملی المپیک، از فدراسیون تکواندو هم مثل سابق حقوق ماهانه ۵/۲ میلیونی دریافت کند، چیزی که فدراسیون تکواندو زیر بار آن نرفته است. مهماندوست در این باره به جام‌جم گفت: من که به عنوان سرمربی تیم ملی حق مربیگری در لیگ را ندارم، این توقع را دارم که حق و حقوق مربیگری‌ام در تیم ملی به درستی پرداخت شود اما وقتی کمیته ملی المپیک حقوق ماهیانه برای من تعیین می‌کند معنی ندارد فدراسیون از آن بکاهد. فدراسیون تکواندو باید حقوق مشخص قبلی را هم به من پرداخت کند، درست مثل کاری که فدراسیون‌های کشتی و وزنه‌برداری بدرستی برای همکاران من انجام می‌دهند. وی ادامه داد: دیروز (شنبه) متوجه شدم فدراسیون تکواندو بابت حقوق ۶ ماه گذشته‌ام (مصوب کمیته المپیک) که حدود ۳۰ میلیون تومان است تنها مبلغ ۱۷ میلیون به حسابم واریز و حقوق ۵/۲ میلیونی را از این مبلغ کم کرده است. پس از این اقدام به ذوالقدری دبیر فدراسیون تکواندو زنگ زدم و گفتم که از همه چیز دست کشیده‌ام و تا زمانی که حقوق ماهیانه ۵/۷ میلیونی به من پرداخت نشود، سر کارم برنمی‌گردم. مهماندوست در پاسخ به این سوال که آیا در این رابطه با محمد پولادگر رئیس فدراسیون صحبت کرده‌اید،گفت: لازم نبود با پولادگر صحبت کنم، چرا که مسوول مالی فدراسیون هر آنچه لازم بود به من گفتند. غلامحسن ذوالقدری دبیر فدراسیون هم در این رابطه به جام‌جم گفت: طبق توافق و قراردادی که رضا مهماندوست با فدراسیون امضا کرده حقوق ماهیانه او ۵ میلیون تومان تعیین شده است و پرداخت مورد اشاره هم براساس همین قرارداد صورت گرفته است. اما مهماندوست در این زمینه اظهارکر د : روزی که این قرارداد را امضا کردم به پولادگر به شوخی گفتم این ۵ میلیون کمیته ملی المپیک است و نمی‌خواهید سر من کلاه بگذارید، گفت نه چنین چیزی نیست، اما واقعا متاسفم که بگویم فریبم دادند و گفتند که سرمربیان کشتی و وزنه‌برداری هم تنها حقوق ۵ میلیونی کمیته ملی المپیک را دریافت می‌کنند. وی افزود: به خاطر اعتمادی که به مسوولان فدراسیون داشتم قرارداد را امضا کردم، اما فهمیدم که آنها به من دروغ گفته اند. مسوولان فدراسیون برای این که مرا راضی کنند حتی گفتند اگر مدال طلای المپیک را کسب کنم، پاداش خوبی می‌پردازند! مهماندوست تاکید کرد: مسوولان فدراسیون تکواندو گفتند که بهرام افشارزاده دبیرکل کمیته ملی المپیک موافق این‌گونه پرداخت بوده و با هماهنگی او این نوع قرارداد تنظیم شده است. افشارزاده: مهماندوست را

جام جم آنلاین: پس از کلی حرف و حدیث و درخواست های کارشناسان برای حمایت از رشته‌های مدال‌آور ورزش ایران، کمیته ملی المپیک برای سرمربیان 4 رشته کشتی آزاد و فرنگی، وزنه‌برداری و تکواندو حقوق 5 میلیونی تعیین کرد، اما این مبلغ به درستی به رضا مهماندوست سرمربی تیم ملی تکواندو پرداخت نشد تا او از سمتش استعفا کند.

رضا مهماندوست که به گواه کارشناسان و منتقدان از زمان برعهده گرفتن هدایت تیم ملی تکواندو، نتایج بی‌نظیری را در تاریخ این رشته کسب کرده است حالا در شرایطی که کمتر از 10 ماه دیگر باید با تمرکز کامل ملی‌پوشان تکواندو را به عنوان پرامیدترین ورزشکاران ایران برای کسب مدال طلا در المپیک لندن هدایت کند در اعتراض به نحوه پرداخت حقوق ماهیانه‌اش از سمت خود کناره‌گیری کرده است تا این رشته با حاشیه و شاید چالشی جدی مواجه شود.

مهماندوست: فریبم دادند

مهماندوست معتقد است بسان محمد بنا، غلامرضا محمدی و کورش باقری همتایانش در تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی و وزنه‌برداری، باید علاوه بر حقوق ماهانه 5 میلیونی کمیته ملی المپیک، از فدراسیون تکواندو هم مثل سابق حقوق ماهانه 5/2 میلیونی دریافت کند، چیزی که فدراسیون تکواندو زیر بار آن نرفته است.

مهماندوست در این باره به جام‌جم گفت: من که به عنوان سرمربی تیم ملی حق مربیگری در لیگ را ندارم، این توقع را دارم که حق و حقوق مربیگری‌ام در تیم ملی به درستی پرداخت شود اما وقتی کمیته ملی المپیک حقوق ماهیانه برای من تعیین می‌کند معنی ندارد فدراسیون از آن بکاهد. فدراسیون تکواندو باید حقوق مشخص قبلی را هم به من پرداخت کند، درست مثل کاری که فدراسیون‌های کشتی و وزنه‌برداری بدرستی برای همکاران من انجام می‌دهند.

وی ادامه داد: دیروز (شنبه) متوجه شدم فدراسیون تکواندو بابت حقوق 6 ماه گذشته‌ام (مصوب کمیته المپیک) که حدود 30 میلیون تومان است تنها مبلغ 17 میلیون به حسابم واریز و حقوق 5/2 میلیونی را از این مبلغ کم کرده است. پس از این اقدام به ذوالقدری دبیر فدراسیون تکواندو زنگ زدم و گفتم که از همه چیز دست کشیده‌ام و تا زمانی که حقوق ماهیانه 5/7 میلیونی به من پرداخت نشود، سر کارم برنمی‌گردم.

مهماندوست در پاسخ به این سوال که آیا در این رابطه با محمد پولادگر رئیس فدراسیون صحبت کرده‌اید،گفت: لازم نبود با پولادگر صحبت کنم، چرا که مسوول مالی فدراسیون هر آنچه لازم بود به من گفتند.

غلامحسن ذوالقدری دبیر فدراسیون هم در این رابطه به جام‌جم گفت: طبق توافق و قراردادی که رضا مهماندوست با فدراسیون امضا کرده حقوق ماهیانه او 5 میلیون تومان تعیین شده است و پرداخت مورد اشاره هم براساس همین قرارداد صورت گرفته است.

اما مهماندوست در این زمینه اظهارکر د : روزی که این قرارداد را امضا کردم به پولادگر به شوخی گفتم این 5 میلیون کمیته ملی المپیک است و نمی‌خواهید سر من کلاه بگذارید، گفت نه چنین چیزی نیست، اما واقعا متاسفم که بگویم فریبم دادند و گفتند که سرمربیان کشتی و وزنه‌برداری هم تنها حقوق 5 میلیونی کمیته ملی المپیک را دریافت می‌کنند.

وی افزود: به خاطر اعتمادی که به مسوولان فدراسیون داشتم قرارداد را امضا کردم، اما فهمیدم که آنها به من دروغ گفته اند. مسوولان فدراسیون برای این که مرا راضی کنند حتی گفتند اگر مدال طلای المپیک را کسب کنم، پاداش خوبی می‌پردازند!

مهماندوست تاکید کرد: مسوولان فدراسیون تکواندو گفتند که بهرام افشارزاده دبیرکل کمیته ملی المپیک موافق این‌گونه پرداخت بوده و با هماهنگی او این نوع قرارداد تنظیم شده است.

افشارزاده: مهماندوست را برمی‌گردانیم

بهرام افشارزاده در این باره گفت : فدراسیون تکواندو به هیچ عنوان درباره مبلغ قرارداد مهماندوست با من هماهنگی نکرده است. مهماندوست مربی بزرگ و زحمتکشی است، مشکل را حل می‌کنیم تا هر چه زودتر به تیم ملی برگردد.

دبیرکل کمیته ملی المپیک افزود: قبلا هم با مسوولان فدراسیون تکواندو صحبت کرده ام. موضوع حقوق مربیان حل شده است. ما در آستانه المپیک هستیم و نباید اجازه دهیم این رشته مدال‌آور وارد حاشیه شود.

اما سرمربی مستعفی تیم ملی در هفته‌های گذشته یک بگو مگوی رسانه‌ای هم با هادی ساعی عضو هیات رئیسه فدراسیون و کسی که از او به عنوان سرمربی بعدی تیم ملی یاد می‌شود؛ داشت، مهماندوست در این باره گفت: به هر حال من که ضرر نمی‌کنم آقایان پس از کنار رفتن من نتیجه این کار خود را خواهند دید، هادی ساعی گفته ما مربیانی بهتر از مهماندوست هم داریم اولا او که آخرین مدالش یعنی طلای المپیک را زیرنظر من گرفت نباید این‌گونه اظهارنظر می‌کرد، دوم این‌ که من آویزان تیم ملی نیستم و می‌توانند یک نفر دیگر را به عنوان مربی تیم ملی انتخاب کنند.

مهماندوست در پاسخ به این سوال که به نظر می‌رسد این 2 قضیه به هم مرتبط بوده و عرصه فعالیت به طور حساب شده برای شما تنگ می‌شود، گفت: شاید این‌طور باشد.

ذوالقدری: هیچ سناریویی در کار نیست

با این حال ذوالقدری دبیر فدراسیون در این باره، تصریح کرد: بی‌تردید چنین ذهنیتی اصلا درست نیست و مشکل اخیر تنها یک بحث مالی است و ما قدردان زحمات سرمربی تیم ملی هستیم.

وی در پاسخ به این سوال که واکنش فدراسیون به این استعفا چه خواهد بود، گفت: فعلا که استعفایی به صورت کتبی به فدراسیون نرسیده، اما چیزی که واضح و مبرهن است این ‌که مدیریت منابع مالی فدراسیون فقط و فقط برعهده رئیس فدراسیون است و مهماندوست طبق قراردادی که امضا کرده همان 5 میلیون را دریافت کرده است. با این وجود چون بحث مالی را به هیچ عنوان شایسته جامعه پرافتخار تکواندو و مربیان زحمتکش خود نمی‌دانیم، در این قضیه هم با در نظر گرفتن خیر و صلاح تکواندو به نحو شایسته‌ای و در راستای منافع ملی موضوع را پیگیری کرده و تصمیم لازم را اتخاذ خواهیم کرد‌.

پولادگر: نباید رسانه‌ای می‌شد

سیدمحمد پولادگر، رئیس فدراسیون تکواندو هم با تاکید بر این‌ که طبق قرارداد منعقد شده، به مهماندوست حقوق پرداخت شده است، گفت: اصلا چنین بحثی از جانب کمیته ملی المپیک مطرح نبوده که این حقوق 5 میلیونی علاوه بر حقوق پرداختی فدراسیون است. در نتیجه ما حقوق پرداخت شده قبلی به مهماندوست را از این مبلغ کسر و باقیمانده آن را بین سایر اعضای تیم تقسیم کردیم.

وی خاطرنشان کرد: به هر ترتیب از مهماندوست بعید بود قبل از این ‌که با من صحبت کند از طریق رسانه‌ها استعفایش را اعلام کند تا این حاشیه به وجود‌ آید.

امید توفیقی / گروه ورزشمنبع :
بازدید : ۴۵۹


مطالب مرتبط با این موضوع :