مکان فعلی :
اخبار :

۱۳۹۰/۰۷/۰۹

ایران دیوار چین را فرو ریخت

جام جم آنلاین: تیم ملی والیبال ایران در فینال شانزدهمین دوره رقابت‌های والیبال قهرمانی آسیا موفق شد با یک بازی پرقدرت و با نتیجه ۳ بر یک تیم چین را شکست دهد و برای نخستین بار قهرمان این دوره از رقابت‌ها شود .

جام جم آنلاین: تیم ملی والیبال ایران در فینال شانزدهمین دوره رقابت‌های والیبال قهرمانی آسیا موفق شد با یک بازی پرقدرت و با نتیجه 3 بر یک تیم چین را شکست دهد و برای نخستین بار قهرمان این دوره از رقابت‌ها شود .

به گزارش جام‌جم آنلاین، تیم ملی والیبال ایران از ساعت 18:30 عصر امروز پنجشنبه و در حضور بیش از 20 هزار تماشاگر در ورزشگاه آزادی برابر تیم چین به میدان رفت و در یک بازی پرقدرت و تماشایی با نتیجه 3 بر یک چین را شکست داد و برای نخستین بار قهرمان قاره کهن شد.

در حالی که ورزشگاه مملو از تماشاگران مشتاق ایرانی بود، ست نخست را چینی‌ها با حساب 25-22 به نفع خود پایان دادند.

در آغاز ست دوم ملی پوشان ایران با قدرت کار را شروع کردند و در همان ابتدا سه امتیاز از حریف خود پیش افتادند و این اختلاف امتیاز را تا پایان این ست بیشتر هم کردند تا ست دوم را ایران با نتیجه 25 بر 18 از آن خود کند.

ولاسکو  با تعویض‌های متفکرانه در ست سوم فقط از مهدی مهدوی در پست پاسور استفاده کرد و در حالی که امیر حسینی در این ست اصلاً بازی نکرد ایران باز هم با قدرت ست را از آن خود کرد. سفید پوشان ایران در این ست 25 بر 19 از سد چین گذشتند.

سرانجام در ست چهارم، ایران با حمایت بی‌نظیر هواداران و بازی زیبای ملی پوشان ضربه نهایی را به تیم ملی چین وارد کرد و با نتیجه 25 بر 16 علاوه بر به دست آوردن این ست و پیروز شدن در این بازی، عنوان قهرمانی این دوره از رقابتها را به دست آورد.

این اولین بار است که تیم ملی والیبال ایران در رقابتهای قهرمانی آسیا به عنوان نخست و مدال طلا دست پیدا می‌کند.

عباسی، سعیدلو و کرش مهمانان ویژه

محمد عباسی وزیر ورزش و جوانان، علی سعیدلو رییس سابق سازمان تربیت بدنی و کارلوس کرش سرمربی تیم ملی فوتبال به عنوان مهمانان ویژه دیدار فینال رقابت‌های والیبال جام ملت‌های آسیا را از نزدیک مشاهده می‌کردند.


منبع :
بازدید : ۴۶۵


مطالب مرتبط با این موضوع :