مکان فعلی :
اخبار :

۱۳۸۸/۰۶/۱۷

مراسم معارفه مهندس تقی پور - وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات

مراسم تودیع و معارفه وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات یکشنبه صبح در سالن شهید قندی این وزارتخانه برگزار شد.

مراسم تودیع و معارفه وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات یکشنبه صبح در سالن شهید قندی این وزارتخانه برگزار شد.

به گزارش ایستنا به نقل از ایسنا دکتر محمد سلیمانی - وزیر پیشین ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات - در این مراسم اظهار کرد: چینش نیروها و مدیران و استفاده از برجستگان در درون و بیرون وزارتخانه شرایط خوبی را در چند سال خدمتم در پست وزارت ایجاد کرد و خوشحالم توانستیم از مدیران برجسته در این حوزه استفاده کنیم و آن‌ها نیز توانستند قابلیت‌های خود را به مردم ارائه دهند.


وی با بیان اینکه به‌روزرسانی تلفن در سراسر کشور در چند سال گذشته شروع شده و به سرعت به نتیجه رسید، تصریح کرد: مشکلاتی به لحاظ فنی و اجرایی در کشور وجود داشت که سعی در برطرف کردن آن‌ها داریم و خوشبختانه نیز موثر بود و به اعتقاد من اگر مدیری برنامه‌ریزی داشته باشد، می‌تواند موفق باشد.


او با تاکید بر اینکه کلید موفقیت در مدیریت اجرایی کشور داشتن برنامه زمانبندی شده است، یادآور شد: در زمینه تلفن ثابت و همراه در چهار سال گذشته انقلابی صورت گرفت و در حوزه اینترنت هم حرکت‌های گسترده‌ای انجام شد. به عنوان نمونه چهار خط STM1 به بیش از 100 خط STM1 رسیدیم.


سلیمانی با اشاره به محدودیت اینترنت گفت: محدودیت اینترنت به حوزه وزارت ربطی ندارد و گروهی گزارش کارشناسی نشده را تهیه کرده و به مقامات ارسال کردند که البته من نیز گلایه کردم که چرا وزیر ارتباطات نباید از اینچنین گزارشی مطلع باشد ولی آن گزارش به دست مقامات رسید و محدودیت ایجاد شد.


وی ادامه داد: این سنگ سنگین را به راحتی نمی‌توان بیرون آورد و مقصر آن را دولت نهم می‌دانند اما به اعتقاد من این دولت مقصر نبوده ولی این موضوع گریبانگیر ما شد و در دولت دهم نیز این موضوع ادامه خواهد داشت.


به گزارش ایسنا در این مراسم که با حضور معاونان، مدیران و خبرنگاران رسانه‌ها برگزار شد، از زحمات و تلاش‌های چهار ساله دکتر محمد سلیمانی به عنوان وزیر ارتباطات دولت نهم تشکر و قدردانی و مهندس رضا تقی پور به‌عنوان وزیر جدید ICT معرفی شد. 


منبع :
بازدید : ۴۹۵


مطالب مرتبط با این موضوع :